Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Policyjne spotkania z dziećmi

Redakcja, 07.12.2016, 14:19

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Policjanci z dzierżoniowskiego powiatu kolejny raz spotkali się z dziećmi i młodzieżą, w ramach programu antyterrorystycznego.

← REKLAMA

W grudnia br. odbywają się kolejne spotkanie dzierżoniowskich policjantów, w ramach programu edukacyjnego pn. Alfa. Celem tych zajęć jest podnoszenie świadomości niebezpieczeństw i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Zajęcia przeprowadzają dzielnicowi oraz specjalista profilaktyki społecznej.

Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez policjantów, a także wykazywały się dużą wiedzę w zakresie omawianych zagadnień. Przy wykorzystaniu opracowanych dla tego programu materiałów dydaktycznych, funkcjonariusze poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym m.in. właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.

Policjanci w ramach programu Alfa spotkają się z dziećmi i młodzieżą z całego powiatu dzierżoniowskiego, aby podnosić świadomość w przypadku zagrożeń o charakterze terrorystycznym, a także innych niebezpiecznych sytuacji.

Dzięki ulotkom i planszom ufundowanym przez Fundację PZU, uczniowie przyswajają wiedzę jak się zachować, gdy np. usłyszą strzały lub zauważą podejrzany pakunek.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj