Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Bliżej do powstania wyciągu na Wielkiej Sowie?

Redakcja, 16.12.2016, 20:20

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Gmina Pieszyce dziś ogłosiła, że formalne działania, które stały na drodze do uzyskania pozwolenia na budowę wyciągu na Wielką Sowę zostały pokonane, dlatego gmina wydała pozytywną ocenę środowiskową, która jest podstawą do uzyskania przez inwestora pozwolenia na budowę wyciągu.

← REKLAMA

W piątek 9 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy Pieszyce odbyło się spotkanie Burmistrza Doroty Koniecznej-Enozel i przedstawicieli spółki Development Elsoria Polska II Sp. z o.o. - Andrzeja Bartnickiego oraz Jakuba Górskiego. W czasie spotkania rozmawiano o planowanej inwestycji.

- Wydanie przez gminę Pieszyce decyzji kończy etap formalności z naszej strony. Oznacza to, że inwestor, który podtrzymuje deklarację wybudowania wyciągu na Wielką Sowę, może przystąpić do opracowania projektu budowlanego i starać się o uzyskanie pozwolenia na budowę - informuje burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel. - Z informacji, jakie uzyskaliśmy, wynika, że wyciąg będzie projektowała firma Q2 Studio z Wrocławia, która ma duże doświadczenie w projektowaniu tego typu obiektów, także na skalę europejską. Myślę, że to bardzo dobre wiadomości, na które tak naprawdę wszyscy czekaliśmy - dodaje burmistrz.

Rok 2017 to czas przeprowadzenia prac projektowych i uzyskania pozwolenia na budowę. Mają też rozpocząć się prace przygotowawcze w terenie. W 2018 roku inwestor planuje ruszyć z budową wyciągu. Pierwszym sezonem narciarskim po latach przerwy na stoku Wielkiej Sowy ma być sezon 2018/2019.

Jak będzie wyglądał wyciąg?

Według ostatnich informacji teren ma zostać wyrównany, nartostrada ma być dwa razy szersza niż dotychczas, a trasa zjazdu wynosić będzie około 1750 metrów. Narciarzy będzie w woził wyciąg kanapowy (prawdopodobnie czteroosobowy). Czas wjazdu na górę wynosić będzie około 5 minut. W ciągu godziny na szczyt będzie mogło wjechać około 6500 ludzi. Realnie będzie to 2500-3000 osób, bowiem tyle osób będzie w stanie obsłużyć stok. Obiekt będzie sztucznie naśnieżany.

Planowana jest także budowa całkowicie nowej drogi dojazdowej do wyciągu. Będzie ona usytuowana wyżej niż obecny wjazd, który w przyszłości będzie wyjazdem. Wszystko ma usprawnić komunikację i pozwolić dojeżdżającym tam autobusom na swobodne poruszanie się. Na gości będzie czekał także duży parking. Przy wyciągu powstanie miejsce na Freestyle, Snow Park, przedszkole narciarskie oraz obiekt restauracyjno-turystyczny do szybkiej obsługi turystów. Latem wyciąg będzie dostępny dla turystyki rowerowej i pieszej.

Ośrodek narciarski na stoku Wielkiej Sowy decyzją poprzedniego właściciela został zamknięty w 2011 roku.

Fot. UMiG Pieszyce

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_590 (IP: *.*.235.63), 06.01.2017, 22:57
  Gratuluję sukcesu, myślę że ta inwestycja to wielka szansa dla tego pięknego regionu na rozwój turystyki, nie ukrywam, że czekam na ten wyciąg z ogromną niecierpliwością bo to będzie najlepszy i najbliższy stok od Wrocławia.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj