Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pieszyce już nie takie biedne?

Redakcja, 23.01.2017, 09:05

Gmina Pieszyce znalazła się wyżej w rankingu zamożnych gmin w Polsce. W serwisie Samorząd Polskiej Agencji Prasowej ukazało się najnowsze zestawienie najbogatszych i najbiedniejszych samorządów.

← REKLAMA

Ministerstwo Finansów co roku publikuje wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin. Podstawą wyliczeń resortu finansów na 2017 r. były dane o finansach gmin za 2015 r.

Wskaźnik gminny, który odzwierciedla dochód podatkowy na jednego mieszkańca dla wszystkich gmin w kraju, oszacowano w tym roku na 1596,67 zł. W gminie Pieszyce wynik ten równy jest 1052,62 zł, co daje samorządowi 1482. miejsce w rankingu na 2478 gmin.

- Bardzo cieszy mnie tak wysoka pozycja naszej gminy w rankingu - skomentowała Dorota Konieczna-Enozel, burmistrz Pieszyc. - Szczególnie mając w pamięci fakt, iż gmina Pieszyce przed dwoma laty zajmowała ostatnie miejsce w tym rankingu. Bardzo solidnie pracuję nad rozwojem naszej gminy i nad jej pozytywnym wizerunkiem, bo dzięki temu stajemy się atrakcyjni zarówno dla inwestorów, jak i mieszkańców. Przed nami wiele dobrych inwestycji i działań, dzięki którym gmina Pieszyce powinna piąć się w tym rankingu systematycznie w górę - zapewnia burmistrz.

Zobacz też: Jak się żyje w najbiedniejszym mieście w Polsce?

Fot. Wikipedia/Jar.ciurus

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj