Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pieszyce monitorują

Redakcja, 06.07.2017, 12:08

W Pieszycach zamontowany został monitoring wizyjny w pobliżu urzędu miasta. Wkrótce pojawią się kolejne kamery.

← REKLAMA

W pobliżu Urzędu Miasta i Gminy Pieszyce zamontowanych zostało sześć kamer, a także dwie wewnątrz budynku. System monitoringu pozwala nadzorować teren wokół urzędu, w tym skrzyżowanie ulic 9 Maja, Tadeusza Kościuszki i Mikołaja Kopernika, a także dwa przystanki autobusowe na trasie do Rościszowa i do Dzierżoniowa.

- Aktualnie przystąpiliśmy do montażu drugiego systemu monitoringu, który umieszczony zostanie na basenie miejskim i wokół niego - informuje Krzysztof Galiak, zastępca burmistrza Pieszyc. - Na terenie basenu zamontowane zostaną cztery kamery oraz dwie na zewnątr,z które będą nadzorowały wiatę przy placu zabaw przy ul. Bolka Świdnickiego, jak również okolice nasypu kolejowego od ul. 1 Maja w górę - dodaje.

Władzom zależało w szczególności na tym, by okolice tak bardzo uczęszczane przez mieszkańców były bezpieczne. By zapobiegać incydentom, kamery będą miały wbudowany siedmiodniowy system archiwizacji nagrań, a te w razie potrzeby będą udostępniane funkcjonariuszom policji. W miarę posiadanych środków i możliwości, będzie rozbudowywany także system nadzoru miejsc publicznych narażonych na kradzieże i dewastacje.

Fot. UMiG Pieszyce

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj