Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Grafficiarz zatrzymany na gorącym uczynku

Redakcja, 20.09.2017, 10:30

Złapany na gorącym uczynku młody graficiarz zniszczył elewację budynku mieszkalnego. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody.

← REKLAMA

Mało kto jeszcze wierzy, że gryzmoły, które pojawiają się na murach domów i budynków publicznych, mają w sobie coś estetycznego. Bajania wandali o tym, że potrzebują miejsca do artystycznej ekspresji, też już nie są brane za dobrą monetę.

Mieszkańcy, którzy mają dość zniszczonych elewacji i oszpeconego miasta, zaczęli działać i pomagają policji. Tylko wtedy uda się ukrócić wandalizm, polegający na mazaniu po ścianach - zazwyczaj nie swoich - domów.

Dzięki takiej postawie 29-letni wandal, który niszczył budynki w Pieszycach, został zatrzymano właśnie po zgłoszeniu mieszkańców posesji.

Policjanci z Posterunku w Pieszycach otrzymali informację, że ktoś wykonuje graffiti na ścianie budynku przy ul. Ogrodowej. Pojechali na miejsce i przejęli sprawcę od mieszkańców posesji, którzy ujęli wandala.

Mężczyzna miał w plecaku pojemniki z farbami. Zanim jednak go zatrzymano, zdążył zniszczyć elewacje bloku mieszkalnego. Pokrzywdzeni wartość strat oszacowali na łączną kwotę ponad 1 tys. zł.

Policjanci sprawdzają, czy wandal działał już wcześniej. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody.

Fot. KPP Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj