Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce / Edukacja

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Filia biblioteki w Rościszowie

Redakcja, 20.09.2016, 15:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Rościszowie w piątek 16 września została otwarta filia Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Pieszycach. Filia była długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją.

← REKLAMA

- Powiat dzierżoniowski zdecydowanie przoduje na wojewódzkiej mapie zmian i modernizacji bibliotek - mówi podczas otwarcia dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Tyws. - Są tu nowo otwarte biblioteki w Bielawie, Gminie Dzierżoniów, Pieszycach i teraz w Rościszowie. Obserwujemy zainteresowanie czytelników obiektami nowoczesnymi, estetycznymi, proponującymi nowoczesne technologie, a te biblioteki takie właśnie są.

Rościszowska filia będzie nie tylko miejscem wypożyczania książek, ale także centrum kulturalnym wsi. - W gminach miejsko-wiejskich nie ma możliwości, aby rozwijać tylko jedno centrum kultury. Musimy dbać o rozwój całej gminy, również tych małych miejscowości - podkreśla burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel. - Do budowy tej filii otrzymaliśmy 85% dofinansowanie, dlatego staraliśmy się stworzyć obiekt nowoczesny, ale też nie generujący wielu kosztów.

- Biblioteka to ważne miejsce w społeczności wiejskiej. Pełni rolę miejsca spotkań, gdzie mieszkańcy mogą się integrować i razem uczestniczyć w wielu lokalnych przedsięwzięciach. Już od dłuższego czasu biblioteki przestały ograniczać swoją działalność do wypożyczania książek. One tętnią życiem organizując zajęcia dla dzieci i dla dorosłych, bawią, edukują i integrują - mówi starosta Janusz Guzdek.

Jak ważna jest nowa filia dla mieszkańców świadczy choćby fakt, że jeszcze przed jej otwarciem zapisały się do niej pierwsze osoby, a zaraz po otwarciu sala została zarezerwowana na pierwsze spotkanie. Budynek filii jest nowoczesny, a architekturą doskonale wpisuje się w krajobraz wsi. Zbiór biblioteczny jest nowy, są ebooki, jest stanowisko do samo wypożyczania, kącik dla dzieci, a biblioteka włączona jest w system Aleph.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj