Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Piława Górna

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

2,5 miliona złotych na modernizację ośrodka

Redakcja, 31.03.2015, 17:30

Sukcesem zakończyły się starania powiatu dzierżoniowskiego o dodatkowe środki zewnętrzne. W ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego powiat otrzyma blisko 2,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej.

← REKLAMA

Na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została ogłoszona lista rankingowa projektów objętych dofinansowaniem w ramach programu "Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii". Na wysokim 8. miejscu znajduje się projekt powiatu dzierżoniowskiego dotyczący termomodernizacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej. Pełny koszt zadania to 3,5 mln zł - kwota dofinansowania wynosi 2,5 mln zł.

- Cieszymy się z tej dotacji, bo umożliwi nam ona realizację ważnej inwestycji. Termomodernizacja ośrodka wpłynie nie tylko na oszczędności związane z ogrzewaniem budynku, ale przede wszystkim zwiększy komfort wychowanków i pracowników naszej placówki - mówi starosta Janusz Guzdek.

Inwestycja zostanie wykonana w latach 2015 - 2016. Obejmie ona: wymianę okien i drzwi zewnętrznych, wymianę instalacji c.o. i oświetlenia, ocieplenie stropu i ścian wewnętrznych poddasza oraz wymianę przestarzałej kotłowni węglowej na kotłownię obsługiwaną przez dwa kotły na biomasę.

Powiat Dzierżoniowski już od wielu lat prowadzi inwestycje, które przynoszą oszczędności związane z ogrzewaniem budynków. Na ich realizację skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne.

- W ciągu ostatnich siedmiu lat na termomodernizację budynków powiatowych przeznaczyliśmy 10 mln zł. Połowa środków pochodziła ze źródeł zewnętrznych - mówi starosta Janusz Guzdek.

Przypomnijmy, że do tej pory kompleksową termomodernizację przeszły już budynki domu dziecka, domu pomocy społecznej, zarządu dróg powiatowych oraz większość obiektów szkolnych - I i II LO, Ekonomik i Radiobuda w Dzierżoniowie oraz LO w Bielawie. Dzięki inwestycji znacznie poprawiły się warunki do nauki dla młodzieży.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj