Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Piława Górna

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Polsko-czeska współpraca

Redakcja, 28.09.2017, 10:10

Burmistrz Piławy Górnej podpisała w Dobrušce deklarację realizacji polsko-czeskiego projektu. Obydwa samorządy starają się o środki z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis.

← REKLAMA

Właśnie dobiega końca etap gromadzenia dokumentacji projektowej. Wspólne przedsięwzięcie ma się rozpocząć w drugim kwartale przyszłego roku.

Deklaracja, jaką podpisali 21 września Burmistrz Zuzanna Bielawska i Starosta Dobruški Petr Lžíčař, określa cele, wyznacza rodzaje i kierunki działań. Zadanie będzie realizowane równolegle po obydwu stronach granicy.

Projekt "Śladami atrakcji kulturowych i przyrodniczych" ma wesprzeć infrastrukturę, podnieść atrakcyjność i zintensyfikować ruch turystyczny w partnerskich miejscowościach. Samorządy liczą na dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis. Mają spore szanse, bo Program Interreg V-A Republika Czeska - Polska ponad połowę środków przeznacza na działania zmierzające do zachowania, odnowy oraz promowania atrakcji kulturowych i przyrodniczych regionu.

Fot. UM Piława Górna

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj