Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Piława Górna

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Kriolipoliza, czyli wymrażanie tłuszczu. Na czym polega ten zabieg?

Redakcja, 23.10.2017, 10:16

Samo odchudzanie się oraz uprawianie sportów to czasami za mało, aby skutecznie i szybko pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Na szczęście, z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj taki zabieg jak kriolipoliza, czyli wymrażanie tłuszczu. Na czym polega?

← REKLAMA

Kriolipoliza to atrakcyjna alternatywa dla innego zabiegu - lipolizy. Wymrażanie tłuszczu jest mniej inwazyjne oraz bezpieczniejsze od odsysania tłuszczu, a ponadto pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów w zmniejszeniu ilości podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg kriolipolizy został wykorzystany po raz pierwszy na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Duże znaczenie w jego stworzeniu mieli amerykańscy lekarze Dieter Manstein i R. Rox Anderson. Opracowali oni metodę, która pozwala na zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej nawet o 30-40 procent.

Kriolipoliza - najważniejsze zalety zabiegu:

 • możliwość widocznego zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej już po pierwszym zabiegu
 • redukcja nawet do 40 procent tkanki tłuszczowej podczas jednego zabiegu
 • zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, nie powoduje niebezpiecznych skutków ubocznych
 • efekty uzyskane dzięki zabiegowi są trwałe
 • pozwala na pozbycie się fałdek, z którymi mamy najwięcej problemów

Na czym dokładnie polega wymrażanie tłuszczu?

W tkance podskórnej skóry ludzkiej umieszczone są komórki tłuszczowej, które są mało odporne na działanie niskich temperatur. Zaczynają ginąć już przy temperaturze rzędu 5 stopni Celsjusza i w związku z tym wydalane są wtedy z organizmu.

Właśnie dlatego urządzenia stosowane w zabiegu kriolipolizy wykorzystują taką właściwość - powodują obniżenie temperatury skóry i w efekcie prowadzą do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, która wydalana jest potem w normalnym procesie metabolicznym.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Zabieg polega na przykładaniu do skóry odpowiedniego aplikatora próżniowego urządzenia do kriolipolizy, który zasysa do komory fałd skóry oraz powoduje obniżenie jego temperatury. Głowica przykładana jest po kolei do kolejnych obszarów skóry w różnych częściach ciała - na udach, pośladkach, brzuchu czy ramionach.

Efekty po wykonaniu zabiegu nie są jednak widoczne od razu - konieczne jest poczekanie na wydalenie rozproszonej tkanki tłuszczowej z organizmu. Zwykle efekty widoczne są w okresie od 2 do 6 tygodni po zabiegu. Warto jednocześnie wskazać, że konieczne może być powtórzenie zabiegu, jeżeli okaże się, że efekt nie jest wystarczający.

Główne przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy:

 • choroby wątroby, nerek, serca
 • choroby związane z nadwrażliwością na zimno
 • choroba Raynauda
 • choroby nowotworowe
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • metalowe implanty w ciele
 • miejscowe stany zapalne
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • zaburzenia krążenia, skłonności do krwotoków

Najlepiej wobec tego udać się do gabinetu oferującego taki zabieg, aby lekarz podczas konsultacji mógł określić, czy zabieg jest możliwy do wykonania, a także jakich efektów będziemy mogli oczekiwać.

Ile zapłacimy za skorzystanie z zabiegu kriolipolizy?

Koszty zabiegu zależne są przede wszystkim od liczby przyłożeń głowicą, a także od gabinetu i jego polityki cenowej. Za jedno przyłożenie głowicą urządzenia do kriolipolizy zapłacimy około 200-400 złotych, z kolei za dwa około 400-600 złotych. Głowice są dość duże, wobec tego możliwe jest uzyskanie atrakcyjnych efektów już po dwóch przyłożeniach, na przykład

Do skorzystania z zabiegu kriolipolizy zaprasza krakowska Derma Clinica - to tutaj możemy skorzystać z szerokiej gamy zabiegów medycyny estetycznej prowadzonych przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Więcej informacji możemy znaleźć na stronie internetowej: http://www.derma-clinica.pl/kriolipoliza.html.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj