Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kiedy II etap drogi?

Redakcja, 06.12.2015, 18:59

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Do końca stycznia 2016 roku powinna być ostatecznie znana decyzji o przyznaniu 50% dotacji rządowej na dokończenie budowy drogi powiatowej Pieszyce-Bielawa. Do wykonania pozostał jeszcze odcinek o długości prawie 1,5 km do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 384 w Bielawie. Wniosek o dotacje jest na drugiej pozycji, wojewódzkiej listy rankingowej programu dot. rozwoju infrastruktury drogowej. Niestety, drugi wniosek dotyczący remontu dróg Sulistrowiczki - Oleszna i Oleszna - Ratajno łączących Ślężański Park Krajobrazowy z drogą wojewódzką nr 384 raczej nie ma szans na dofinansowanie.

← REKLAMA

3 mln zł dla powiatu. Na wysokim drugim miejscu znajduje się wniosek powiatu dzierżoniowskiego o dotację na II etap przebudowy drogi Pieszyce - Bielawa. Oznacza to, że nie ma zagrożenia dla kontynuacji inwestycji w 2016 roku.

Wojewoda dolnośląski opublikował już wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019". Wniosek powiatu dzierżoniowskiego dotyczący II etapu przebudowy drogi Pieszyce - Bielawa zajmuje na niej 2. pozycję wśród 37 wniosków złożonych przez powiaty z Dolnego Śląska.

- Uzyskanie bardzo wysokiej punktacji w ocenie merytorycznej cieszy, bo daje nam realne szanse na otrzymanie 3 mln zł, czyli połowy potrzebnych środków na dokończenie w przyszłym roku przebudowy drogi powiatowej Pieszyce - Bielawa - mówi starosta Janusz Guzdek.

W tym roku droga łącząca Pieszyce z Bielawą została przebudowana na długości ponad 2,1 km - od ul. Bielawskiej w Pieszycach do granic Bielawy. Do wykonania pozostał jeszcze odcinek o długości prawie 1,5 km do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 384 w Bielawie.

Zakres prac przewiduje m.in.: przebudowę nawierzchni wraz z jej poszerzeniem z 5,5 do 7 m, budowę chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego, a także remont nawierzchni przejazdu kolejowego, budowę oświetlenia drogowego i systemu odwadniającego. W ramach inwestycji mają zostać usunięte 103 drzewa, w miejsce których planuje się nasadzenie 140 oraz powstaną pasy zieleni i miejsce odpoczynku podróżnych (MOP). Koszt inwestycji szacowany jest na 6 mln zł.

Ostateczna informacja o przyznaniu dotacji rządowej w wysokości 50 procent wartości inwestycji powinna być znana do końca stycznia 2016 roku. Trzymamy kciuki!

Niestety, drugi wniosek dotyczący remontu dróg Sulistrowiczki - Oleszna i Oleszna - Ratajno łączących Ślężański Park Krajobrazowy z drogą wojewódzką nr 384 raczej nie ma szans na dofinansowanie. Wynika to stąd, że w programie znacznie wyżej były oceniane przebudowy niż remonty.

Zobacz, gdzie w Bielawie:
Do 8 grudnia utrudnienia w ruchu!

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj