Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zarzuty dla pijanego kierowcy autobusu

Redakcja, 29.12.2016, 21:29

Kierowca autobusu miejskiego, zatrzymany przez policjantów po tym, jak wiózł pasażerów mając blisko 3,6 promila alkoholu w organizmie, usłyszał zarzuty. Do zdarzenia doszło w pierwszy dzień Bożego Narodzenia.

← REKLAMA

Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju oraz zawieszenie w wykonywaniu zawodu kierowcy wobec 57-letniego mieszkańca Dzierżoniowa, który kierując w stanie nietrzeźwości autobusem marki Mercedes-Benz, sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

Do zdarzenia doszło 25 grudnia br. około godziny 18.00 w Bielawie. Dyżurny dzierżoniowskiej policji otrzymał informację, że kierowca jednego z autobusów komunikacji miejskiej może być pod wpływem alkoholu, gdyż - jak twierdził zgłaszający - kierowca dziwnie się zachowuje, nie zatrzymał się na przystanku i zmienił trasę. We wskazany rejon niezwłocznie skierowany został patrol ruchu drogowego, który szybko zlokalizował opisywany autobus.

Kierowca nie reagował jednak na sygnały do zatrzymania dawane przez policjantów. Funkcjonariusze wyprzedzili autobus, podejmując kolejną próbę zatrzymania. Kierowca nadal nie reagował i nie zatrzymując się, uderzył w tył policyjnego auta. Jeden z policjantów, korzystając z otwartych drzwi w autobusie, wskoczył do środka, doprowadzając do zatrzymania pojazdu.

Jak się okazało kierowca był na tyle nietrzeźwy, że nie mógł utrzymać równowagi. Stan, w jakim się znajdował, utrudniał też przeprowadzenie badania na zawartość alkoholu. Po udanej próbie urządzenie wykazało u kierującego blisko 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie zdarzenia w autobusie znajdowało się dwoje pasażerów, którym nic się na szczęście nie stało.

57-letni kierujący autobusem trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych materiałów usłyszał zarzuty kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Fot. KPP Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj