Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kwalifikacja wojskowa 2017 - gdzie i kiedy?

Redakcja, 08.02.2017, 23:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie trwają prace w dotyczące organizacji kwalifikacji wojskowej w 2017 roku w powiecie dzierżoniowskim. W czwartek 2 lutego w siedzibie Starostwa odbyło się spotkanie w tym zakresie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, gmin Ziemi Dzierżoniowskiej i WKU w Kłodzku.

← REKLAMA

Najważniejszymi punktami spotkania było przedstawienie i omówienie zasad przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w bieżącym roku, prezentacja i konsultacja harmonogramu prac Powiatowej Komisji Lekarskiej dla poszczególnych gmin oraz harmonogramu prac dla gmin ze wskazaniem godzin wzywania do kwalifikacji wojskowej w poszczególnych dniach z podziałem na rocznik podstawowy (1998) i roczniki starsze.

Ponadto w trakcie spotkania omówiono bieżące zagadnienia w zakresie realizacji zadań obronnych, a w szczególności dotyczących Akcji Kurierskiej (zorganizowany przez organy administracji publicznej system doręczania kart powołania żołnierzom rezerwy do odbycia ćwiczeń wojskowych przeprowadzanych w trybie natychmiastowego stawiennictwa oraz do czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny), a także działalność szkoleniowa w zakresie obronności.

Kwalifikacja wojskowa

W powiecie dzierżoniowskim kwalifikacja wojskowa zaplanowana jest w terminie od 6 do 27 marca 2017 r. Będzie ona prowadzona w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38, a obejmie ok. 660 osób.

Terminy kwalifikacji dla mieszkańców poszczególnych gmin:

Bielawa - 6-9 marca

Dzierżoniów - 10-15 marca

Miasto i Gmina Pieszyce - 16-17 marca

Gmina Dzierżoniów - 20-21 marca

Piława Górna - 21-22 marca

Miasto i Gmina Niemcza - 23 marca

Gmina Łagiewniki - 24 marca

pozostali, ochotnicy, kobiety - 27 marca

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj