Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nietrzeźwi za kierownicą

Redakcja, 28.03.2017, 14:20

W miniony weekend policja ujęła dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich nie posiadał prawa jazdy, a drugiego zatrzymali mieszkańcy.

← REKLAMA

W piątek 24 marca około godziny 13.30 na bielawskiej obwodnicy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierowcę fiata ducato - mieszkańca powiatu świdnickiego. Powodem kontroli był styl jazdy, który świadczył, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów, okazały się niestety trafne. Policyjne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1 promil alkoholu. Na dodatek mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, które stracił za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwym.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz złamanie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz nawet do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje do kierowców o zdrowy rozsądek i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu.

Nietrzeźwy uderzył w zaparkowany samochód

Do innej niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną sobotę (25 marca) po godzinie 19.00 przy ulicy Kościuszki w Pieszycach. Kierowca hondy stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w prawidłowo zaparkowanego peugeota.

Obserwujący całe zdarzenie małżeństwo z Bielawy, które jechało za hondą zatrzymało się i ujęło nietrzeźwego kierowcę, powiadamiając jednocześnie policję. Po przebadaniu przez policjantów na zawartość alkoholu w organizmie 43-letniego mieszkańca Dzierżoniowa, alkomat wskazał blisko 2,7 promila.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązka w wysokości 5000 zł oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres od 3 do 15 lat. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia w ruchu drogowego.

Dzierżoniowska policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy małżeństwa z Bielawy. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnili ucieczkę, nietrzeźwemu kierowcy, który najechał na zaparkowany pojazd.

Fot. Redakcja Dz-ow.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj