Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Policyjna ALFA z dziećmi

Redakcja, 04.04.2017, 02:44

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Funkcjonariusze z dzierżoniowskiego powiatu zorganizowali kolejne spotkania z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych by rozmawiać o bezpieczeństwie w sytuacjach wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Prowadzący zajęcia policjanci wykorzystując specjalnie opracowane materiały dydaktyczne poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.

← REKLAMA

Program prewencyjny pn. "ALFA" ukierunkowany jest na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw oraz zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Policjanci w ramach założeń tego przedsięwzięcia prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą na terenie całego województwa. Tym razem funkcjonariusze z dzierżoniowskiej komendy zorganizowali kolejne spotkania z uczniami.

Prelekcjami były objęte szkoły podstawowe w Gilowie, Łagiewnikach, Niemczy, Bielawie i Dzierżoniowie. Odwiedzili również gimnazjalistów z Łagiewnik i Dzierżoniowa. Wśród szkół ponadgimnazjalnych odbyły się spotkania w Dzierżoniowie i Bielawie. Zajęcia przeprowadzono również w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej.

Policjanci oprócz rozmów na temat prawidłowych zachowań i postaw w sytuacji wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym poruszali również podstawowe zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Zajęcia prowadzono z wykorzystaniem specjalnie opracowanych dla tego programu materiałów dydaktycznych. Dzieci uczestniczące w spotkaniach miały możliwość zapoznania się z tą tematyką i przyswojenia wiedzy dotyczącej m.in. prawidłowej reakcji w przypadku, gdyby usłyszały strzał z broni, czy też np. zauważyły jakiś podejrzany pakunek. Omawiając poszczególne sytuacje i właściwe zachowania policjanci zwracali także uwagę na sposób informowania służb o zaistniałym niebezpieczeństwie oraz właściwą
postawę w przypadku podejmowanych przez służby ratownicze działań interwencyjnych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj