Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Remont drogi Dzierżoniów-Bielawa

Redakcja, 20.05.2017, 00:34

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Rozpoczęły się prace przy remoncie drogi wojewódzkiej 384 na odcinku Dzierżoniów-Bielawa. Prace wykonuje firma Bisek Asfalt Kostomłoty.

← REKLAMA

Zakres robót obejmuje sfrezowanie warstwy ścieralnej nawierzchni i ułożenie nowej na odcinku od przejazdu kolejowego do Bielawy. Ten etap prac będzie prowadzony przy przekierowaniu dwukierunkowego ruchu kołowego na jedną nitkę drogi. Ponadto wykonana zostanie podbudowa drogi i ułożenie nowych warstw konstrukcyjnych na odcinku od przejazdu kolejowego do Ronda Czeskiego. Niestety, ten etap prac realizowany będzie przy całkowitym zamknięciu ruchu kołowego i wstępnie planowany jest na drugą połowę czerwca.

W czasie remontu drogi PKP będzie remontować przejazd kolejowy w ul. Batalionów Chłopskich - remont obejmować będzie wykonanie odwodnienia i wymianę nawierzchni przejazdu. Nieczynny tor, prowadzący niegdyś do młyna, pozostanie w drodze.

- Jest to długo oczekiwany przez mieszkańców powiatu remont. Droga należy do jednej z najbardziej uczęszczanych, a nawierzchnia od początku nie została należycie wykonana i wciąż ulega uszkodzeniu - mówi starosta Janusz Guzdek. - Podobnie w złym stanie jest przejazd kolejowy w ul. Batalionów Chłopskich, na którego jakość kierowcy skarżą się już od lat. Mam nadzieję, że pomimo utrudnień w ruchu, jakie będą odczuwali kierujący w trakcie remontu, to po jego zakończeniu z jakości drogi będą zadowoleni - dodaje.

Zgodnie z umową prace miały rozpocząć się kilka miesięcy temu. Niestety, z przyczyn niezależnych od firmy termin został przesunięty.

Koszt inwestycji, która obejmuje nie tylko remont drogi Dzierżoniów-Bielawa, ale także Bielawa-Jodłownik wynosi 2.800.000 zł.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj