Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dolny Śląsk - znajdź swoją trasę!

Redakcja, 04.10.2021, 20:09

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Dolny Śląsk - znajdź swoją trasę! - to hasło nowej kampanii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, która rusza od pierwszego października. Akcja ma na celu promocję turystyki rowerowej w regionie.

← REKLAMA

W ramach kampanii powstanie seria spotów promujących aktywną turystykę oraz najpiękniejsze miejsca Dolnego Śląska. Spoty już od października zobaczyć będzie można w telewizji Polsat, w dolnośląskich kinach, w pociągach Kolei Dolnośląskich oraz w social mediach. Pojawią się także inspiracje dla różnych grup turystów, wywiady z gwiazdami sportu oraz seria artykułów na temat szlaków rowerowych w regionie.

- Dolny Śląsk to bogactwo tras rowerowych - dla mniej i bardziej doświadczonych cyklistów, zarówno na nizinach, jak i w górskim terenie. Poprzez tę kampanię chcemy pokazać potencjał naszego regionu i zachęcić do odkrywania jego uroków z perspektywy dwóch kółek - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Równi w pasji

Rowery górskie, szosowe, turystyczne, e-bike, tandemy, cargo, handbike - wybór jest ogromny, podobnie jak wachlarz osób, które na nich jeżdżą. Istotnym elementem kampanii Dolny Śląsk - znajdź swoją trasę jest jej drugi przekaz: RÓWNI W PASJI, podkreślający, że rowery to ekologiczny sposób przemieszczania się, ale i pasja dla każdego - dlatego w spotach prezentowane są osoby z każdej kategorii wiekowej: od dzieci po seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, osoby uprawiające sport zawodowo i amatorsko. Na Dolnym Śląsku każdy z nich znajdzie bowiem swoją trasę.

- Na rowerowych trasach Dolnego Śląska coraz częściej spotkać możemy osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami. Dla nich turystyka i rekreacja są także bardzo ważną formą rehabilitacji i aktywizacji. To tylko potwierdza, że niepełnosprawność nie jest żadną barierą w realizacji pasji czy marzeń - podkreśla Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych

Kraina różnorodności

Długość szlaków rowerowych na Dolnym Śląsku szacowana jest na 8000 km. Ponad 200 pomysłów na rowerowe wycieczki o różnym stopniu trudności można znaleźć na stronie internetowej rowerem.info oraz w aplikacji mobilnej Dolny Śląsk rowerem (dostępnej na telefony z Androidem), w której znajdują się trasy wraz z opisami oraz zdjęciami.

Dolny Śląsk jest naj!

Wybór tras rowerowych w regionie jest ogromny. To tutaj znajduje się, m.in. Singletrack Glacensis największa sieć singletracków (wąskich, jednokierunkowych ścieżek) w Europie! Trasy przebiegają przez malowniczą Kotlinę Kłodzką (Glacensis to jej łacińska nazwa).

Z nizinnych i równinnych rejonów Dolnego Śląska na rajdy rowerowe godne polecenia są Dolina Baryczy z największym kompleksem stawów rybnych w Europie czy największy kompleks leśny w Polsce - Bory Dolnośląskie z ciekawymi trasami wokół Bolesławca, którymi dojechać można do zamków - Kliczkowa oraz Grodźca.

Turyści udający się na zwiedzanie Zamku Książ mogą skorzystać z propozycji wycieczki wokół Książańskiego Parku albo na dwóch kółkach zdobyć Chełmiec, szczyt Gór Wałbrzyskich.

Na południu na żądnych wrażeń cyklistów czekają wyzwania Gór Sowich, Izerskich i Karkonoszy. Do turystyki rowerowej doskonale nadają się również tereny Gór i Pogórza Kaczawskiego - niewielkie wzniesienia nie powinny sprawić problemów amatorom jazdy na rowerze, a powulkaniczne krajobrazy z ciekawymi formacjami, jak Organy Wielisławskie, to raj dla wszystkich, których interesuje naturalne dziedzictwo kraju.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj