Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Czy warto uczyć się rosyjskiego?

Redakcja, 28.07.2022, 23:22

Biegła znajomość dodatkowego języka, poza angielskim, zawsze jest dużym atutem w oczach pracodawcy. Od jakiegoś czasu na rynku pracy widać wzrost zapotrzebowania na osoby mówiące w języku rosyjskim. Jego znajomość może otworzyć drzwi do kariery na wielu stanowiskach, między innymi z branży HR.

← REKLAMA

Oferty pracy z językiem rosyjskim

W sieci coraz częściej można trafić na propozycje zatrudnienia dedykowane osobom ze znajomością rosyjskiego. Największe szanse na zdobycie wymarzonej posady mają kandydaci, którzy jednocześnie biegle posługują się angielskim. Mogą oni znaleźć pracę na przykład w firmach rekrutujących pracowników ze wschodniej granicy. Warto podkreślić, że obecnie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie osób z innych krajów, głównie z bloku wschodniego. Oferty pracy są zatem związane z rekrutowaniem potencjalnych kandydatów. Osoba z biegłą znajomością rosyjskiego może być odpowiedzialna za przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych zgodnie z wytycznymi pracodawcy. W wielu tego typu ofertach pracy widnieje informacja o możliwości zdalnego wykonywania obowiązków zawodowych. Jest to związane z coraz większą popularnością zdalnej rekrutacji, która stanowi duże ułatwienie w kontekście organizacyjnym.

Dlaczego warto znać język rosyjski?

Polskie firmy coraz częściej otwierają się na rynek zagraniczny. Podejmują współpracę z różnymi krajami, w tym między innymi z Rosją i innymi państwami zza wschodniej granicy. To spora szansa dla osób, które biegle posługują się rosyjskim i chciałyby rozpocząć karierę w firmie o zasięgu międzynarodowym. Zazwyczaj współpracę oferują przedsiębiorcy specjalizujący się w produkcji, którzy sprzedają swoje towary poza granicę kraju. Znajomość rosyjskiego może także pomóc w karierze na stanowisku tłumacza - wydawnictwa specjalizujące się w literaturze rosyjskiej regularnie poszukują do współpracy doświadczonych tłumaczy. W tym przypadku mile widziani są absolwenci filologii rosyjskiej, którzy dodatkowo mogą pochwalić się dobrą znajomością kultury i historii tego kraju.

Postaw na rosyjski

Warto zdecydować się na kurs rosyjskiego lub rozpocząć studia na kierunku filologia rosyjska. Znajomość tego języka jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach, co wiąże się ze wzrostem znaczenia rynku wschodniego w skali globalnej.

źródło: Materiał Partnera
Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj