Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Lubimy PiS

Redakcja, 02.06.2014, 13:04

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Anna Zalewska przegrała w eurowyborach, ale cieszy się, że jej partia zyskuje zwolenników. Widać, że nawołujący z ambony ksiądz oraz w ciągłym ruchu, mobilny wielki baner posłanki zdały rezultat. Czy trend się utrzyma? PO się nie broni?

← REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało na terenie okręgu wałbrzyskiego 27,14 % głosów. Na PiS swoje głosy oddało w sumie o 5% więcej wyborców, niż w analogicznych wyborach w 2009 roku. Zauważalny jest przy tym spadkowy trend poparcia dla PO, która w poprzednich wyborach zdobyła niemal 50% głosów, a teraz mogła liczyć na poparcie niecałych 38% mieszkańców byłego województwa wałbrzyskiego.

Anna Zalewska, jest zadowolona z osiągniętego wyniku wyborczego. Indywidualnie zajęła bowiem 8 miejsce wśród wszystkich startujących z okręgu dolnośląsko-opolskiego, w tym najlepszy wynik wśród kandydatów, wywodzących się z terenu byłego województwa wałbrzyskiego, który jest jednocześnie indywidualnym okręgiem sejmowym w wyborach powszechnych.

- W wyborach do Parlamentu Europejskiego udało mi się uzyskać ponad 20 000 głosów. Biorąc pod uwagę charakterystykę i rozległość obszarową okręgu, jest to wynik bardzo dobry - komentuje posłanka.

Jej zdaniem tak duże poparcie społeczne motywuje do dalszej wytrwałej pracy.

- Mam nadzieję, że pula sympatyków PiS w okręgu wałbrzyskim będzie się stale powiększać - dodaje Zalewska.

Z wyniku wyborczego Prawa i Sprawiedliwości zadowolony jest również Łukasz Apołenis, sekretarz partii w regionie, który odpowiadał za prowadzenie kampanii wyborczej w okręgu wałbrzyskim.

- Zarówno wynik indywidualny poseł Anny Zalewskiej, jak i poparcie dla całej listy Prawa i Sprawiedliwości potwierdza znaczący wzrost poparcia dla PiS. We wszystkich pięciu powiatach (dzierżoniowskim, świdnickim, kłodzkim, świdnickim, ząbkowickim - red.) zdecydowanie poprawiliśmy nasze notowania i zniwelowaliśmy różnicę dzielącą nas do Platformy Obywatelskiej. W wielu gminach udało nam się zdecydowanie wygrać. To dobra wiadomość przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi - prognozuje Apołenis.

W jego opinii tak dobry rezultat nie mógłby zostać osiągnięty bez aktywnej działalności członków i sympatyków PiS, którzy z dużym zaangażowaniem wspierali kandydatów tej partii podczas kampanii wyborczej.

Zobacz kto lubi PiS: "Pieszycki proboszcz wspiera PiS" oraz dlaczego smutno partyjnym działaczom: "Smutek w świecie PiS-u".

Przeczytaj jak politycy pracują: "Politycy pracują 24h... podczas kampanii".

  • Lubimy PiS

    Redakcja, 02.06.2014, 13:04

    Fotogaleria zawiera 2 zdjęcia
    2

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj