Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

PiS obwinia PO i PSL za DK8

Redakcja, 20.12.2014, 19:54

W dniu wczorajszym w 9 miejscowościach położonych na trasie Wrocław - Kudowa Zdrój rozpoczęła się fala protestów, których głównym celem jest zainicjowanie debaty w sprawie pilnej budowy Drogi Ekspresowej S5/S8 z Wrocławia do przejścia granicznego w Boboszowie, a także przyspieszenie modernizacji pozostałej części DK8 z Kłodzka do Kudowy-Zdroju. A. Zalewska i J. Dąbrowski: PO-PSL w 2010r. zaniechali inwestycji!

← REKLAMA

Publikujemy treść komunikatu prasowego wydanego przez parlamentarzystów Annę Zalewską (Prawo i Sprawiedliwość) i Andrzeja Dąbrowskiego (Polska Razem Jarosława Gowina) w sprawie wczorajszego społecznego protestu na DK8:

Należy w tym miejscu przypomnieć, że inwestycja budowy drogi ekspresowej, łączącej Wrocław z granicą czeską, nie znalazła się w rządowym planie rozbudowy dróg i autostrad na lata 2014-2020. Okazało się bowiem, że obecny rząd PO-PSL w 2010 roku usunął ten odcinek z planów inwestycyjnych, pomimo tego, iż wcześniej rząd Prawa i Sprawiedliwości w dokumentach programowych nadał mu wysoki priorytet wykonalności.

Z tego powodu dziwi nas reakcja niektórych polityków Platformy Obywatelskiej z okręgu wałbrzyskiego, którzy pozornie wsparli grupę protestujących, pomijając przy tym niezaprzeczalny fakt zaniechania realizacji tej inwestycji przez przedstawicieli ich ugrupowania. Czy nie jest to przejawem politycznej hipokryzji i próbą upolitycznienia społecznego protestu?

Ze względu na trwające posiedzenie Sejmu RP nie mogliśmy osobiście uczestniczyć w blokadzie "drogi śmierci", ale w pełni solidaryzujemy się ze wszystkimi protestującymi. Uważamy, że należy niezwłocznie przywrócić inwestycję budowy drogi ekspresowej do rządowego planu rozbudowy dróg i autostrad na lata 2014-2020. DK8 jest jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg w kraju, dlatego apelujemy o jej pilną modernizację - "za dużo nas tu ginie"!

  • posłanka Anna Zalewska
  • poseł Andrzej Dąbrowski

Zobacz:
Krajowa ósemka-droga śmierci! Protest w Niemczy!

Fot. Redakcja Dz-ow.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj