Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Sukcesy pływaków w Warszawie

Redakcja, 22.04.2015, 12:46

Jedną z dwóch edycji Polskiej Ligi Pływackiej zorganizowano w dniach 17-18 kwietnia na 50-metrowej pływalni Warszawianka. W zawodach uczestniczyła 19 osobowa reprezentacja Dolnego Śląska, w skład której powołanych zostało troje podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala: Kacper Dereń i Paweł Juraszek - zawodnicy MKS 9 Dzierżoniów oraz Dominika Sztandera - zawodniczka Juvenii Wrocław, trenująca na co dzień w Dzierżoniowie.

← REKLAMA

W zawodach uczestniczyli reprezentanci siedmiu województw zrzeszonych w Okręgowych Związkach Pływackich. Pomiędzy województwami główna rywalizacja odbywała się na polu punktowym. Okręg dolnośląski uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej, ustępując pierwszeństwa okręgowi mazowieckiemu i na trzecim miejscu w punktacji drużynowej tuż za okręgiem mazowieckim i małopolskim. Nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki.

Kacper Dereń, specjalista ciężkich konkurencji, na dystansach: 200 m (1:56,95), 400 m (4:06,50) i 800 m (8:37,70) stylem dowolnym zajął piąte miejsca. Na dystansach: 100 m (57,96) i 200 m (2:17,68) stylem motylkowym uplasował się kolejno na siódmym i dziesiątym miejscu. Dystans 100m (53,87) stylem dowolnym zakończył na dziesiątej pozycji.

Bardzo dobry wynik uzyskał Paweł Juraszek zwyciężając w biegu sprinterskim na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem (23,18). Rywalizację na dystansach: 100 m stylem dowolnym (54,27) i 50 m stylem motylkowym (26,65) zakończył na trzynastym miejscu.

Dominika Sztandera na dystansach 50 m (33,16), 100 m (1:12,71) i 200 m (2:46,57) stylem klasycznym wywalczyła kolejno pierwsze, drugie i szóste miejsca, a dystans 50m stylem dowolnym (26,67) i 50 m stylem motylkowym (26,65) zakończyła kolejno na czwartej i siódmej pozycji.

Kobiece sztafety w składzie: Alicja Tchórz, Paula Żukowska, Dominika Sztandera i Anna Dowgiert na dystansie 4x100m stylem zmiennym (4:19,43) oraz Kamila Włostowska, Anna Dowgiert, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz na dystansie 4x100m stylem dowolnym (3:51,94) wywalczyły dwa pierwsze miejsca.

Sztafety męskie w składzie Paweł Juraszek, Jakub Chmielewski, Robert Kusto i Kacper Dereń na dystansie 4x100m stylem dowolnym (3:36,57) oraz Jakub Kiszczak, Jakub Ławnik, Jacek Arentewicz i Kacper Dereń na dystansie 4x100m stylem zmiennym (4:03,46) zakończyły rywalizację na piątym miejscu.

Na zakończenie zawodów rozegrane zostały sztafety mieszane: Paweł Juraszek, Kamila Włostowska, Anna Dowgiert i Kacper Dereń na dystansie 4x50m stylem dowolnym (1:39,38) zajęli pierwsze miejsce, a Jakub Kiszczak, Anna Dowgiert, Dominika Sztandera i Paweł Juraszek na dystansie 4x50m stylem zmiennym (1:49,47) zajęli trzecie miejsce.

Kacper Dereń i Dominika Sztandera w kategorii najlepszy zawodnik zdobyli kolejno trzecie i piąte miejsce.