Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Gran Canaria - atrakcje rajskiej wyspy

Redakcja, 20.11.2015, 03:10

Gran Canaria urzeka, zachwyca i zaprasza turystów z całego świata na ogrom atrakcji. Cudowne plaże, zabytki, niezwykła różnorodność - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wyspa ta dzieli się na część południową - cieplejszą i bardziej suchą i północną - chłodniejszą i o wiele bardziej zieloną. Wąwozy, klifowe wybrzeże, luksusowe kurorty - Gran Canaria to prawdziwa perełka wśród Wysp Kanaryjskich.

← REKLAMA

Stolica wyspy Gran Canaria pełna ciekawych miejsc

Największym miastem na wyspie jest jej stolica - Las Palmas de Gran Canaria. Miejsce to zachwyca takimi dzielnicami jak La Vequeta z muzeum Krzysztofa Kolumba i starymi kamieniczkami, a także wieżą Katedry Santa Ana. Miasto to, to także zabytki z różnych epok historycznych, boskie plaże oraz piękny port. Niedaleko stolicy zaś czeka jeden z najbardziej niezwykłych ogrodów botanicznych - Jardin Botanico Canario Viera i Clavijo.

Warto także odwiedzić malowniczy Teror, który zachwyca bazyliką poświęconą Matce Bożej Sosnowej, pochodzącą z XVIII wieku oraz tradycyjnym budownictwem. Można tutaj odpocząć zwiedzając lub po prostu spacerując po ulicach tego niezwykle urokliwego miasteczka.

We wschodniej części wyspy natomiast czeka zielony i piękny wąwóz Guayadeque, który zachwyca zwłaszcza wiosną. Jego wysokie zbocza potrafią wtedy zauroczyć, bowiem kwitną tu migdałowce. Niedaleko wąwozu zaś znajduje się miasto Aguimes, które czaruje starówką, białymi budynkami i wąskimi uliczkami.

Odkrywanie kolejnych skarbów Gran Canaria, czyli co jeszcze czaka turystów na tej magicznej wyspie

Gran Canaria to miasteczka, stanowiska archeologiczne, rajska pogoda i o wiele więcej. Warto zobaczyć bardzo dobrze utrzymany Park Municipal w mieście Arucas oraz wejść na punkt obserwacyjny znajdujący się na szczycie krateru wygasłego już wulkanu, czuli Mirador de Arucas. Pozwala on bowiem dostrzec niejednokrotnie całe Kanary oraz najwyższy szczyt Teneryfy.

Pięknym miasteczkiem jest także Agaete, które ulokowane jest nieopodal Puerto de las Nieves. Wąskie uliczki zapraszają do długich spacerów, a ciekawe zabudowania i ogród botaniczny do poznania bliżej tego interesującego miejsca.

Wczasy na Gran Canaria zachwycą ilością zakątków, które warto zobaczyć podczas urlopu. Po każdej eskapadzie zaś można bez wyrzutów sumienia odpoczywać na boskich plażach czy w przytulnych restauracjach kosztując tutejszych specjałów. Muzea, wąwozy, punkty widokowe - nie sposób zwiedzić wszystkich perełek tej wyspy, warto jednak próbować, tak by móc poczuć jej klimat i niesamowitą atmosferę.

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj