Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zwycięstwo w Kłodzku

Redakcja, 18.11.2013, 21:52

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Niezwykle udanym był wyjazd do Kłodzka, gdzie w 15 kolejce klasy "O" seniorów podopieczni Sebastiana Gorząda pokonali miejscową Nysę Kłodzko wynikiem 3:2 (1:1).

← REKLAMA

Pierwsi barierę bramkową przełamują gospodarze. Bramka pada w 17 minucie z rzutu wolnego. Kłodzczanie nie cieszą się jednak długo prowadzeniem, bo już trzy minuty później nieporozumienie obrońców z bramkarzem wykorzystuje Tomek Barański, który wyrównuje wynik na 1:1. Do końca pierwszej połowy gra częściej toczy się pod naszą bramką, a nie odwrotnie, ale wynik pozostaje bez zmian.

Druga część spotkania to już bardziej wyrównana gra. W 62 minucie mamy szansę wyjść na prowadzenie. W polu karnym faulowany zostaje Adrian Jasiński. Sędzia wskazuje na jedenasty metr. Niestety Sławek Paszkowski trafia jedynie w słupek i wynik pozostaje bez zmian. W 65 minucie kontuzji doznaje Daniel Pytel. W jego miejsce na boisku pojawia się Patryk Wilczyński, który wraca do gry po ponad dwumiesięcznej przerwie wywołanej groźną kontuzją w meczu z Unią Złoty Stok. W 70 minucie piękna akcja Pieszyczan daje kolejną szansę na prowadzenie. Wilczyński wypuszcza prawą stroną Barańskiego, który zagrywa piłkę do Sebastiana Gorząda. Ten dostrzega wbiegającego prawą stroną Kamila Kuskę, który staje sam na sam z bramkarzem i nie pozostawia wątpliwości. Wychodzimy na prowadzenie. Pięć minut później Kamil Kuska dośrodkowuje piłkę z prawej strony. Tomek Barański wyprzedza obrońcę i przedłuża piłkę wprost do bramki. Prowadzimy 3:1. W 78 minucie gospodarze zdobywają swojego drugiego gola. Wynik 3:2 kończy spotkanie, a my cieszymy się z ważnych trzech punktów.

Ogromne brawa należą się Marcinowi Celmerowi, który po ważnych egzaminach w ostatniej chwili zdążył dojechać na mecz i znacząco przyczynił się do wyniku świetnie broniąc i ratując kilka groźnych sytuacji. Przed nami ostatni mecz w tym roku, który będzie już pierwszym rewanżowym. W niedzielę 24 listopada udamy się do Jaworzyny Śląskiej, by tam zmierzyć się z miejscową Karoliną Jaworzyna Śląska.