Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Na wakacje z last minute. Czy warto?

Redakcja, 30.06.2016, 21:00

Koleżanka z pracy, sąsiedzi, nawet Twoja ciotka - wszyscy korzystają z ofert last minute. Zastanawiasz się czy warto? Ile możesz zyskać? Zachodzisz w głowę czy przypadkiem w ofertach "ostatniej szansy" nie ma tajemnych kruczków, które sprawią, że zamiast w czterogwiazdkowym hotelu, wylądujesz koczując z bagażem na lotnisku? Oto kilka praktycznych wskazówek, które rozwieją Twoje wątpliwości.

← REKLAMA

Ile możesz zaoszczędzić z last minute?

Oszczędność to podstawowy czynnik, który zachęca do skorzystania z oferty last minute. Czy naprawdę można zapłacić mniej za wakacje korzystając z tego typu ofert? Tak! I to całkiem sporo. Decydując się na wyjazd z puli ofert last minute zapłacisz średnio od 30% do 40% mniej od ceny początkowej. Oczywiście to kwestia bardzo indywidualna - wiele zależy od polityki cenowej biura podróży, kraju, do którego zamierzasz się udać, a także terminu wyjazdu. Im data bliższa terminowi wyjazdu na wakacje, tym niższa cena. Warto kontrolować ceny i porównywać oferty, korzystając na przykład z http://r.pl/last-minute/

Dlaczego biura podróży obniżają ceny tuż przed samym rozpoczęciem turnusu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Touroperatorom zależy, by sprzedać jak najwięcej miejsc i tym sposobem odzyskać choć cześć zainwestowanych w wynajęcie hotelu i czarteru środków.

Daj się pozytywnie zaskoczyć

Wakacje z oferty last minute to na pewno nie sposób na spędzanie urlopu dla osób, które lubią mieć wszystko zaplanowane w najmniejszym szczególe. Bądź otwarty na przygodę. Spakuj walizkę, udaj się do biura podróży, określ jakim budżetem dysponujesz i poczekaj co zaoferuje Ci pracownik biura. A nuż okaże się, że środki, które miałeś przeznaczyć na urlop w Bułgarii, pozwolą Ci zwiedzić Korsykę, Baleary czy Seszele? Pozwól się pozytywnie zaskoczyć.

Decydując się na wyjazd last minute, pamiętaj, że łatwiej będzie znaleźć ciekawą ofertę dla dwojga osób niż 10-cio osobowej grupy znajomych. Jeśli planujecie wyjazd większą ekipą, warto planować wakacje z wyprzedzeniem i szukać promocji first minute. Spróbować zawsze warto! Do odważnych świat należy!

Pamiętaj, że masz swoje prawa

Obawiasz się, że korzystając z oferty last minute, otrzymasz usługę niekompletną i niższego standardu? Nic bardziej mylnego. Wszystkie gwarantowane usługi, powinny być potwierdzone stosownym zapisem w umowie. Nim podpiszesz dokument, dokładnie przeczytaj jego treści, a jeśli coś budzi Twoje wątpliwości, zgłoś to przedstawicielowi biura podróży i poproś o wyjaśnienie zawiłych kwestii. Pamiętaj, że masz dokładnie takie same prawa, jak każdy uczestnik wyjazdu. Przysługuje Ci prawo złożenia reklamacji do 14 dni po powrocie z wakacji, możesz również żądać zadośćuczynienia za warunki pobytu niezgodne z zapisem w umowie.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj