Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Aurela Nerlo II Wicemistrzynią Polski

Redakcja, 06.09.2016, 12:18

Po finiszu z 4-osobowej ucieczki jadącej na czele peletonu prawie od początku 75 km dystansu wyścigu zawodniczka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów Aurela Nerlo zdobyła tytuł II Górskiej Wicemistrzyni Polski w kolarstwie szosowym podczas Szosowych Górskich Mistrzostw Polski rozgrywanych w Wysowej Zdrój.

← REKLAMA

Trasa wyścigu rozgrywana była na wymagających 25-kilometrowych rundach oraz 25-kilometrowym dojeździe do mety. Juniorki miały do pokonania 2 rundy trasy. W rywalizacji elity kobiet na dystansie 100 km 4 miejsce zajęła Ewelina Szybiak, a w rywalizacji kategorii młodzieżowej poniżej 23 lat 5 lokatę wywalczyła Dorota Przęzak. Pozostałe miejsca w rywalizacji juniorek to 16 pozycja Sandry Traczyk i 18 Weroniki Laszkiewicz. Wśród juniorek młodszych 19 miejsce zajęła Dąbrowska Małgorzata, a w juniorach 33 był Michał Mroczkowski.

Udział zawodniczek LKS Atom Boxmet Dzierżoniów został dofinansowany przez miasto.