Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Marcin Muszyński - człowiek z talentem

Redakcja, 28.02.2017, 22:35

Szerokiej publiczności dał się poznać w programie "Mam talent". Wystąpił tam w jednej z edycji, dochodząc do ścisłego finału. Ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji, jako pierwszy iluzjonista w kraju. Wkrótce powrócił do programu ze spektakularnym premierowym numerem, a potem ruszył w Polskę z największą w historii naszej ojczyzny magiczną trasą koncertową. O kogo chodzi? Oczywiście o Marcina Muszyńskiego!

← REKLAMA

Muszyński jest na tyle charakterystyczny, że każdy kto go raz zobaczy od razu go zapamięta. Specyficzna bródka, nieco kiczowaty ubiór i niezwykły entuzjazm oraz optymizm czynią go jedną z najbardziej ujmujących gwiazd showbiznesu. Jego urok osobisty został zresztą doceniony w 2016 roku. Wręczono mu wówczas statuetkę "Osobowości i sukcesu", doceniając jego dotychczasowe dokonania. Muszyński wiele zrobił dla popularyzacji sztuki iluzji, dziedziny rozrywki, która wydawałoby się już dawno przestała nas zachwycać wraz z największymi trikami Davida Copperfielda w latach dziewięćdziesiątych. Muszyński udowadnia jednak, że iluzja nadal jest atrakcyjna i ludzie wciąż ją doceniają.

Tak jak słynny Copperfield, Muszyński również specjalizuje się w tzw. Dużej Iluzji, czyli największych i najbardziej spektakularnych występach, które wymagają często wieloletnich przygotowań i sporej wiedzy zarówno o sztuce iluzji, jak i kwestiach technicznych. Nie ma co ukrywać, że iluzja wykorzystuje osiągnięcia nowoczesnej nauki i techniki. Muszyński zaś doskonale orientuje się w tym temacie. Bez tego trudno byłoby mu stworzyć niesamowite etiudy, w których lewituje wraz z fortepianem, obracając się w powietrzu wraz z nim o 360 stopni, albo przecina się na pół, po czym jego nogi same odjeżdżają na monocyklu lub sprawia, że na scenie pojawia się wyścigowy samochód (w czasie jednego z warszawskich spektakli był to Fort Fiesta ST RX). Artysta niektóre ze swoich etiud przygotowywał przez długi czas (numer z fortepianem opracowywany był aż przez trzy lata!), dopieszczając każdy szczegół do perfekcji, aby widz miał pełną satysfakcję i pewność, że doświadcza czegoś niesamowitego i niepowtarzalnego.

Marcin Muszyński stara się zresztą w czasie swych pokazów wytworzyć wyjątkową atmosferę. Jego wyróżnikiem jest to, że repertuar artysty składa się nie z pojedynczych etiud, a z całych magicznych opowieści utrzymanych w różnym tonie, zależnie od okoliczności. Jego występy mogą być: podszyte nutą romantyzmu, gdy organizuje je w walentynki; pełne świątecznej radości w okresie bożonarodzeniowym lub noworocznym; emocjonujące i wywołujące prawdziwe dreszcze, gdy towarzyszą halloweenowym zabawom. Show Muszyńskiego może również przybrać nostalgiczno-historyczny charakter. Może także przybrać formę magicznego kabaretu. Muszyński sam reżyseruje swoje spektakle. Warto dodać, że nie jest to wcale łatwe, jako że zarazem występuje on przecież na scenie. Doświadczenie i ciężka praca oraz - jak sam mówi - wiele nieprzespanych nocy pozwalają mu jednak spiąć wszystko w jedną całość. Wysiłek wart jest jednak zachodu, bo entuzjastyczne reakcje widzów są dla niego największą nagrodą. Artysta uwielbia dzielić się z publicznością swą pasją.

Iluzjonista Marcin Muszyński to z pewnością jedno z ciekawszych zjawisk artystycznych na polskich scenach i estradach. Jego show robią ogromne wrażenie, a sam artysta nie boi się śmiałych wyzwań o dużej skali. Jego planowane projekty obejmują choćby pojawienie się wagonu kolejowego oraz zniknięcie Pałacu Kultury i Nauki. Czy artysta zrealizuje te ambitne sztuczki, przekonamy się w przyszłości. Już teraz jednak możemy doświadczyć jego niesamowitego talentu podczas jednego z jego występów w którymś z polskich miast. Warto oderwać się od codziennych sprawi i zmartwień i przenieść się z Muszyńskim choć na chwilę w inny świat, w którym wszystko jest możliwe. Artysta z pewnością pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj