Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Czym jest mezoterapia i jakie są z niej korzyści?

Redakcja, 15.04.2017, 23:40

Każda z pań na pewno słyszała o tym zabiegu, ale dla każdego musi być przecież pierwszy raz. Nie każdy miał jeszcze okazję poddać się mezoterapii i nie każdy wie z czym się one wiążą. Korzyści tego zabiegu kosmetycznego są jednak bardzo wymierne i doskonale widoczne. A na czym to wszystko tak właściwie polega?

← REKLAMA

Mezoterpia to jeden z zabiegów medycyny estetycznej (choć nie tylko). Polega on na dostarczeniu odpowiedniej mieszanki substancji (odżywczej, leczniczej albo regenerującej) bezpośrednio do skóry właściwej. Wyróżnić można cztery główne rodzaje mezoterapii, choć różnią się one techniką wykonania, a nie charakterem. Pierwszy to mezoterapia igłowa, którą przeprowadza się przy użyciu niezwykle cienkich igieł lub specjalnego urządzenia nakłuwającego. Drugą opcją jest mezoterapia bezigłowa. W tym przypadku preparat wstrzykuje się przy użyciu prądu elektrycznego. I w tym wypadku mamy do czynienia z wyspecjalizowanym urządzeniem, które wytwarza prąd o odpowiednio wysokiej częstotliwości, przez co okresowo zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej. To pozwala preparatowi przeniknąć przez tzw. kanały hydrofilowe do organizmu. Prąd wykorzystywany jest także w jonoforezie. Ta metoda różni się wszakże sposobem działania, a zarazem składem leczniczej mieszanki. Jeszcze inną metodą jest sonoforeza. Jak można domyślać się po nazwie, w tym wypadku mamy do czynienia z wykorzystaniem ultradźwięków do zwiększenia przepuszczalności błony komórkowej.

Zabiegi mezoterapii stosowane są w przypadku urazów sportowych, leczeniu przeciwbólowym i chorobach degeneracyjnych. W medycynie estetycznej to z kolei doskonała metoda na radzenie sobie z wiotką, odwodnioną skórą, zmarszczkami, rozstępami, cellulitem, a także łysieniem. Mezoterapia pozwala więc powstrzymać efekty starzenia, poprawiając kondycję skóry, lecząc ją i odmładzając. W mezoterapii stosuje się mnóstwo różnych substancji. Wszystko zależy od pożądanego efektu. Przykładowo kofeina, która pomaga pozbyć się cellulitu, pobudza spalanie tkanki tłuszczowej. Kwas hialuronowy pozwala z kolei nawilżyć skórę, zwiększyć jej jędrność i elastyczność, a w efekcie zredukowań zmarszczki. Krzemionka organiczna jest zaś wykorzystywana jako sposób na wzmocnienie włosów i powstrzymanie ich wypadania. Ta substancja ma także udział w niwelowaniu cellulitu, zmarszczek (krzemionka wchodzi w skład elastyny i kolagenu tworzących "szkielet" skóry, dzięki któremu jest ona sprężysta i gładka). Jest też wykorzystywana do regeneracji tkanki łącznej. A to tylko kilka przykładów, bo jest jeszcze dekspantenol (regeneracja i odżywianie włosów), L-karnityna (spalanie tłuszczów), minoksydyl (przeciwdziałający wypadaniu włosów) i inne.

Poddać się mezoterapii można w gabinetach kosmetycznych oraz ośrodkach medycznych (przykładem tego ostatniego może być Centrum Medyczne Plus Med, którego ofertę zobaczyć można pod tym adresem: http://plusmed.info.pl/mezoterapia/). Zabiegi mezoterapii są stosunkowo nową metodą. Pierwszy raz wypróbowano ją w 1952 roku, starając się zlikwidować problemy ze słyszeniem, ale jak to zwykle w takich przypadkach - szybko się okazało, że metodę można zastosować w innych celach. Leczono w ten sposób żylaki czy migreny aż w końcu mezoterapia zadomowiła się w gabinetach medycyny estetycznej. Dziś jest ona powszechnie stosowana, głównie przez dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej. Z pewnością warto się bliżej zainteresować tym, co mezoterapia oferuje, bo jest to bezbolesny i skuteczny sposób na rozwiązanie wielu problemów natury estetycznej i zdrowotnej.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj