Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Marzysz o lataniu w powietrzu? Spełnij swój sen w aerotunelu we Wrocławiu!

Redakcja, 06.07.2017, 00:20

Latanie w powietrzu możliwe jest nie tylko wtedy, gdy wsiadamy do samolotu. Teraz możemy również skorzystać z niesamowitych tuneli aerodynamicznych, dzięki którym swobodne latanie stało się możliwe! Teraz z takiej atrakcji można skorzystać również w Sobótce pod Wrocławiem. Sprawdź z nami, jak to jest, gdy lata się w aerotunelu!

← REKLAMA

Tunele aerodynamiczne przeznaczone do lotów mają konstrukcję pionową i wyposażone są w specjalne wentylatory, które pozwalają na rozpędzenie strug powietrza nawet do 310 kilometrów na godzinę. Taka prędkość powietrza pozwala na uniesienie w górę dorosłego człowieka i danie efektu podobnego do lotu.

Początkowo aerotunele używane były jedynie przez spadochroniarzy, którzy trenowali w nich swoje umiejętności, także grupowo przy wykonywaniu różnych powietrznych figur. Jednak teraz z takiej niezwykłej rozrywki może skorzystać niemalże każdy z nas - wystarczy wykonać rezerwację przez internet i przygotować się na niesamowitą zabawę!

Jak odbywa się lot w tunelu aerodynamicznym?

Loty w aerotunelach są całkowicie bezpieczne. W środku szerokiego tunelu znajduje się specjalna siatka zabezpieczająca. Początkujący przebywają także w tunelu pod opieką instruktora, który prezentuje im, jak mają się zachowywać, aby przybierać różne pozy, a także dba o ich bezpieczeństwo.

Przed lotem przechodzimy krótkie przeszkolenie bezpieczeństwa, podczas którego dowiadujemy się, jak należy się zachowywać w środku tunelu. Otrzymujemy również odpowiednie wyposażenie, w tym kombinezon, gogle oraz kask. Bardzo ważne są też zatyczki do uszu, jako że w tunelu słychać głośny szum powietrza. Do tunelu powinniśmy zabrać ze sobą obuwie sznurowane, aby nie zgubić go podczas lotu. Osoby z długimi włosami powinny je związać, ponieważ możemy mieć potem spore trudności z ich rozplątaniem.

Czas trwania pojedynczego lotu w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty. Wielu może wskazać, że to naprawdę niewiele, ale swobodne spadanie, które odbywa się przy skoku spadochronowym, to zaledwie 30-60 sekund spadania w powietrzu. Ponadto w przypadku lotów w aerotunelu możemy wydłużać sesje, a i cena jest niższa.

Kto może wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym?

To bezpieczna i emocjonująca rozrywka zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. W tunelu latać mogą nawet kilkuletnie dzieci. To też kapitalna rozrywka dla seniorów. Nie musimy wcześniej brać udziału w szkoleniach czy badaniach lekarskich.

Główne przeciwwskazania dotyczą osób o wyższej wadze, które po prostu nie będą mogły unieść się w powietrzu. Poza tym nie powinniśmy latać w przypadku takich schorzeń jak niewydolność krążeniowa i oddechowa, epilepsja, uszkodzenia kręgosłupa. Także przeciwwskazaniami są ciąża oraz 3-miesięczny okres po operacjach.

Wykonaj swoją rezerwację już teraz!

Jeśli chcesz wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym w Sobótce pod Wrocławiem, nie czekaj, ale już teraz wykonaj rezerwację na stronie internetowej wroclaw.profly.pl. Podstawowa cena za 3-minutowy lot dla osoby dorosłej to 249 złotych, natomiast dla osób poniżej 18. roku życia to 219 złotych. Możesz wykupić też cały pakiet lotów dla rodziny lub znajomych w niższej cenie!

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj