Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ubezpieczenie AC - co musi zawierać, a co jest zbędne?

Redakcja, 26.07.2017, 00:51

Zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia autocasco? Jeżeli dobierzesz je w odpowiedni sposób, Twój zakup będzie udany. Dlatego dla własnego interesu dowiedz się, co AC musi zawierać, a co jest zbędne w przypadku tej polisy.

← REKLAMA

Co musi zawierać

Autocasco to nieobowiązkowe ubezpieczenie majątkowe dla kierowców, które pozwala uzyskać odszkodowanie w wielu sytuacjach na drodze i nie tylko, również gdy sprawcą jest właściciel polisy lub zdarzenie wyniknęło z przyczyn losowych. Żeby kierowca mógł się czuć chroniony, każde AC musi obejmować następujące ryzyka:

 • kradzież - podstawa w przypadku autocasco, z myślą o której wielu kierowców je kupuje. Co ważne, jeśli pełne AC jest dla Ciebie za drogie, możesz nabyć tzw. minicasco, które obejmuje wyłącznie ryzyko kradzieży;

  skutki zdarzeń drogowych - gdy kolizja, stłuczka czy wypadek zdarzą się z Twojej winy, szkody pozwoli Ci pokryć wyłącznie autocasco; z OC nie dostaniesz ani grosza;

  wandalizm - niestety, może się zdarzyć, że niezidentyfikowani sprawcy zniszczą Twoje auto; odszkodowanie uzyskasz tylko, jeśli posiadasz autocasco;

  zderzenie ze zwierzęciem - sarna, łoś, dzik, lis to często widziane zwierzęta na polskich drogach, które niekiedy lądują na masce auta; chcąc uzyskać rekompensatę za poniesione z tego tytułu straty, należy mieć wykupione AC.

  Jeśli chodzi o ceny autocasco, to różnią się one znacznie w zależności od zakresu ochrony, danych personalnych właściciela i parametrów auta. Chcesz poznać obowiązujące obecnie stawki? Sprawdź kalkulator OC na najtaniejuagenta.pl, który obejmuje również AC.

  Co jest zbędne

  • Naprawa przy użyciu oryginalnych części. Oczywiście, użycie do naprawy oryginalnych części daje gwarancję ich dłuższej żywotności i lepszego działania, ale jest potrzebne tak naprawdę wyłącznie w przypadku nowych i wartościowych aut. Jeżeli posiadasz samochód starszy niż kilka lat, którego wartość nie jest zawrotna, bez wielkich szkód możesz zgodzić się na naprawę przy użyciu zamienników, w efekcie składka autocasco będzie niższa.

   Stała suma ubezpieczenia. Kolejny opcja, z której warto, ale nie trzeba korzystać. Co daje stała suma ubezpieczenia? Dzięki niej ewentualne odszkodowanie nie zostanie pomniejszone wraz ze spadkiem wartości auta, tak jak dzieje się w przypadku zmiennej sumy ubezpieczenia, która jest jednak tańsza. Dlatego jeśli chcesz obniżyć składkę i godzisz się za to na niewielkie potrącenie z ewentualnego odszkodowania, zdecyduj się na zmienną sumę.

   Już wiesz, na jakim autocasco Ci zależy i czego potrzebujesz? Teraz wystarczy znaleźć najlepszą ofertę, w czym pomoże Ci porównywarka ubezpieczeń OC.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj