Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Redakcja, 31.01.2018, 10:23

Dostaliśmy długo wyczekiwany telefon od wymarzonej firmy i jutro mamy pojawić się na rozmowie kwalifikacyjnej. Czym prędzej trzeba zacząć przygotowania do spotkania.

← REKLAMA

Odpowiedzi na pytania mamy w małym palcu, melisa na rozluźnienie zaparzona, ale - o czymś zapomnieliśmy… w co się ubrać? Potencjalni pracodawcy zobaczą nas na żywo po raz pierwszy, jak na razie znają jedynie nasze kwalifikacje, podane w CV. Aby zwiększyć swoje szansę na otrzymanie posady, trzeba zrobić dobre pierwsze wrażenie. To właśnie na tej podstawie rozmówcy zdecydują, czy chcą mieć nas w swoim zespole. Sekret wywarcia pozytywnego wrażenia tkwi nie tylko w błyskotliwości i kompetencjach, ale także w wyglądzie. Ze sposobu ubierania, jakości i schludności odzieży można bardzo wiele wywnioskować o człowieku, który je nosi. Jak ubrać się na rozmowę rekrutacyjną, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie oferty pracy? Pracuj.pl przedstawia kilka pomocnych porad.

Postaw na klasykę

Klasyczna elegancja zawsze się sprawdza. Bez względu na to, czy aplikujemy do pracy w biurze, czy czeka nas praca, która nie wymaga ścisłego dress codu. Na rozmowie zawsze należy wyglądać szykownie. Profesjonalizmu kobietom doda żakiet i spodnie w kant. Odpowiednim zestawem będzie też spódnica ołówkowa i koszula z kołnierzykiem. Rurki także mogą się spisać, jeśli będą gustowne (przedarcia i naszywki nie wchodzą w grę), a góra zostanie odpowiednio dopasowana i elegancka. Mężczyźni najlepiej wypadną w tradycyjnym garniturze, oczywiście dobrze skrojonym, lub eleganckich spodniach i marynarce. Ubiór jest Twoją wizytówką, więc ubrania powinny być starannie dobrane. Jeśli chodzi o buty, panie powinny wystrzegać się takich z odkrytymi palcami, nawet latem. Sandały odpadają. Najlepiej postawić na szpilki, a jeśli nie lubimy wysokich obcasów, zamieńmy je np. na czarne balerinki. Mężczyznom wystarczą klasyczne buty do garnituru. Tenisówki do smokingu to ciekawe i modne połączenie, ale na rozmowie o pracę może wydać się zbyt pretensjonalne.

Skromność popłaca

Należy pamiętać, że mamy się ubrać, a nie przebrać. Chcemy wyglądać profesjonalnie, więc nie przesadzajmy z dodatkami. Najlepiej ubrać się możliwie skromnie, aby nikt nie zarzucił nam, że przesadnie się wystroiliśmy. Ubrania powinny być w stonowanych kolorach, nie przesadzajmy także z biżuterią. Jednocześnie powinniśmy czuć się w nich możliwie swobodnie. Ubierzmy się zgodnie z naszym stylem, gdyż wprawne oko wychwyci, gdy będziemy czuć się nieswojo w naszym stroju. Kobiety nie powinny decydować się na mini, najkrótszą opcjonalną spódnicą będzie taka sięgająca przed kolano. Mężczyźni za biurkiem z pewnością chętnie popatrzą na piękne nogi, ale idziemy tam po to, by zaprezentować swoje kwalifikacje, a nie walory fizyczne.

Pamiętaj o higienie

Nie można zapominać o kilku szczegółach natury estetycznej. Ubrania powinny być precyzyjnie wyprasowane, buty czyste i wypastowane. Brudne paznokcie lub poodpryskiwany lakier również nie zrobią dobrego wrażenia. Unikajmy zbyt intensywnych perfum. Niedbalstwo w wyglądzie niesie ryzyko przeniesienia się także na pracę, a na takiego pracownika nikt się nie zdecyduje.

Fot. Pracuj.pl

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj