Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Programować każdy może, czyli (r)ewolucja na rynku pracy

Redakcja, 18.09.2019, 20:01

Sektor IT stale się rozrasta i - jak pustynia deszczu - potrzebuje kolejnych pracowników. Information technology (IT) to niewątpliwie branża przyszłości, bowiem padają już ostatnie bastiony segmentów gospodarki, wykorzystujących jeszcze analogowe lub ręczne rozwiązania. Postępująca cyfryzacja i komputeryzacja towarzyszy nam niemal w każdym obszarze naszej aktywności, dlatego już teraz warto rozważyć zamianę śrubokręta, kierownicy czy szkolnego etatu na klawiaturę komputera.

← REKLAMA

Dla sporej rzeszy młodych ludzi, głównie absolwentów szkół i uczelni, wybór ukierunkowany na branżę IT, z pewnością będzie już naturalnym pierwszym krokiem w zawodowej karierze. Jedną z najbardziej pożądanych grup specjalistów na rynku pracy - są i pozostaną przez dłuższy czas - programiści. Najlepszymi fachowcami od programowania są praktycy, edukacja akademicka to zaledwie preludium i baza do dalszego doskonalenia oraz nabywania doświadczenia, które jest w cenie. Zarobki początkującego programisty to ok. 6000 złotych, a górne widełki zależą już m. in. od jakości i wydajności pracy, a także predyspozycji rozwojowych danego specjalisty. Wszystkie osoby, które czują, że odnajdą się w tym zawodzie przyszłości bądź mają ambicje przekonać się o tym, mogą wziąć udział w specjalistycznych kursach praktycznych, jakich zadaniem jest przysposobienie do programowania komputerowego. Rynek szkoleń oferuje szerokie spektrum kursów w tym zakresie, które z reguły są bardzo intensywne i organizowane w formie niezwykle efektywnych bootcampów.

Bootcampy - najefektywniejszy sposób przekuwania teorii w praktykę

Kurs programowania prowadzony w formie bootcampau ma tę zaletę, że nie traci się czasu - każdy uczestnik od początku rzucany jest na głęboką wodę i zagłębia się w tajniki kodowania. Dzięki wysokiej klasie specjalistów prowadzących tego typu kursy oraz przemyślanemu programowi zajęć, przyszli programiści sukcesywnie zdobywają praktyczną wiedzę, którą utrwalają w trakcie nieustannych ćwiczeń. Nawet jeśli ktoś nie ma wykształcenia informatycznego, ale posiada otwarty umysł i umiejętność analitycznego myślenia, to za sprawą ciężkiej pracy, jakiej doświadczy podczas kursu, z powodzeniem może zostać w przyszłości cenionym i pożądanym programistą. Na kursach programowania szkoli się z reguły od podstaw, a specyfika nauki ukierunkowana jest na takie aspekty, które pozwolą na dobry start w branży.

Programowanie? OK, ale na co się zdecydować?

Sfera programowania jest bardzo rozległa, na pewno warto więc zdobyć specjalizację w konkretnym zakresie, żeby stopniowo zgłębiać wiedzę i w konsekwencji zostać prawdziwym fachowcem w konkretnej dziedzinie. Ciekawym pomysłem jest skierowanie aspiracji w kierunku programowania .NET i skorelowanego z tym obszarem języka C#, który pozwala tworzyć internetowe serwisy, mobilne aplikacje na smartfony, a nawet gry 3D. Prostym i jednocześnie perspektywicznym językiem programowania jest Python, dedykowany m. in. do analiz danych, obliczeń naukowych czy produkcji gier i aplikacji. Bootcamp sprofilowany pod kątem Java - to istna katapulta do przyszłej zawodowej kariery, bowiem to najpopularniejszy język, doskonały do pisania aplikacji na Androida albo webowych. Warto również rozważyć szkolenia ukierunkowane na zostanie webmasterem, programistą JavaScript lub PHP, a także administratorem systemu Linux.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj