Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zimowe ozdoby okienne. Dekoracja świąteczna na okna

Redakcja, 21.11.2019, 14:44

Choinka jest nieodłącznym elementem świąt, ale planując świąteczne dekoracje nie powinniśmy się ograniczać tylko do niej. Dekorując dom na święta, nie zapominajmy o oknach.

← REKLAMA

Dekoracja świąteczna okna - wykorzystaj brokat w sprayu

Święta kojarzą nam się między innymi z zimą i śniegiem za oknem. Niestety, od kilku lat aura płata nam figle i święta są raczej zielone niż białe. Jeśli nie ma śniegu za oknem, można go sobie… wyczarować na oknie. Potrzebny będzie brokat w sprayu i szablony wzorów, które chcemy uwiecznić (czasowo oczywiście) na szkle. Najczęściej wykorzystuje się zwykłe gwiazdki lub płatki śniegu. Można przyjąć dwie zasady, wycinamy z papieru gwiazdkę lub śnieżynkę, przykładamy do szkła i pryskamy brokatem. Otrzymujemy transparentny wzór na śnieżnym tle. Drugą opcją jest wycięcie kształtu z papieru i przyłożenie do szyby kartki z miejscem po wyciętym wzorze. Wówczas na szybie pojawią się śnieżne gwiazdki i płatki śniegu. Najlepiej zdecydować się na brokat w kolorze białym lub srebrnym, ewentualnie połączyć oba.

Zimowe dekoracje okienne - nie zapomnij o parapecie

Parapet pozostawia duże pole do popisu, zwłaszcza wówczas, gdy jest szeroki. Można ustawić na nim stroiki, bombki, świeczki lub… poduszki i koce. Przesiadywanie przy zimowym oknie może być bardzo przyjemne, nie tylko w dzień, ale i w nocy.

Jeśli parapet jest wąski, można wykorzystać go do ustawienia ozdób zajmujących mniejszą powierzchnię, ale np. wyższych. Tu doskonale sprawdzą się wszelkie pionowe stroiki i wysokie świece najlepiej białe, srebrne lub niebieskie.

Dekoracja świąteczna okna - okno ozdobione lampkami

Świąteczne dekoracje byłyby niczym, gdyby zabrakło najważniejszego - lampek świątecznych. To one nadają magicznego wymiaru pomieszczeniu, w którym zostały powieszone. Lampki świąteczne okalające okno to doskonały pomysł na prostą i efektowną dekorację. Tu do wyboru jest wiele wersji oświetlenia - od jedno do wielokolorowych, zmieniających barwy, mrugających, świecących naprzemiennie itp. Najlepiej zdecydować się na lampki LED, które się nie grzeją i mogą swobodnie wisieć w pobliżu firan i zasłon. Opcjonalnie, zamiast lampek choinkowych, można wykorzystać świecące kule cotton balls.

Innym rozwiązaniem jest powieszenie na karniszu kurtyny świetlnej. Takie rozwiązanie będzie pasowało zarówno do okna z firankami, jak i tego bez nich. Jeśli firanki są mocno marszczone, kurtyna świetlna powinna wisieć między firankami a szybą.

Zimowe dekoracje świąteczne - firany i zasłony

Dekoracje świąteczne okna nie byłyby pełne bez odpowiednio dobranych firan i zasłon. To one przyciągają wzrok jako pierwsze, dlatego warto szczególnie starannie zadbać o ich wybór.

Jeśli szukamy uniwersalnych rozwiązań, można postawić na czerwone lub zielone zasłony gładkie. Dopasowane do nich firanki powinny być o kilka tonów jaśniejsze lub po prostu białe. Można też poszukać tkanin z motywami świątecznymi lub własnoręcznie wykonać ozdoby i przypiąć je do zasłon lub firan. Dobrze sprawdzą się też gotowe nieduże i lekkie bombki.

Święta to czas, w którym nie lubimy ograniczeń, dlatego można pokusić się o bogatą dekorację okna nawet we wnętrzach urządzonych minimalistycznie. Wbrew pozorom taka obfita świąteczna dekoracja, pozornie bardziej pasująca do stylu boho, doskonale wpasuje się we wnętrza industrialne lub skandynawskie.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj