Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu / Edukacja

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kursy i szkolenia podologiczne

Redakcja, 28.01.2018, 18:24

Kiedy zamierzamy wybrać się na kurs lub szkolenie, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, czym charakteryzuje się kurs i szkolenie oraz jakie są ich rodzaje.

← REKLAMA

Czym różni się kurs od szkolenia podologicznego?

Bardzo często te dwa słowa są używane przemiennie, jednakże w języku ustawowym i specjalistycznym różnica polega na tym, że kurs jest przeznaczony dla każdej osoby, która chce poszerzyć lub uzupełnić wiedzę z danej dziedziny (w tym przypadku - podologii), a szkolenie kierowane jest do osób, które chcą udoskonalić swoją wiedzę i umiejętności, a są już powiązani z wykonywaną pracą lub konkretnym stanowiskiem. Przeważnie spotyka się oferty kursów i szkoleń, które są jedynie na określone tematy, a nie ma między nimi innej różnicy. Często również kurs jest określany jako forma szkolenia.

Rodzaje szkoleń

Jak już wiadomo, szkolenia są uzupełnieniem lub poszerzeniem wiedzy, jednakże najczęściej dzielą się one ze względu na:
- czas: wieczorowe, weekendowe, jednodniowe, kilkudniowe, ponadtygodniowe
- formę : kurs (prowadzący przekazuje uczestnikom wiedzę różnorodnymi metodami - do ok. 20 osób), seminarium (uczestnicy dzielą się doświadczeniami, prowadzący jest bardziej organizatorem - ok. 30-40 osób), warsztat (uczestnicy pod okiem prowadzącego wypracowują określony materiał ok. 16 osób), konferencja (spotkanie specjalistów, którzy dzielą się doświadczeniami - 50-100 osób)

Szkolenia dzielą się także na:

Szkolenia zamknięte - jest to szkolenie trudniejsze do przygotowania, ze względu na opracowanie merytoryczne jego zawartości. Szkolenia zamknięte organizowane są na konkretne zlecenie, w związku z czym muszą spełniać konkretne wymagania stawiane przez klienta. Szkolenia te są zazwyczaj bardzo specjalistyczne, uwzględniają charakter oraz specyfikę danej działalności podologicznej. Dotyczą raczej konkretnych, większych i zorganizowanych instytucji podologicznych.

Szkolenia otwarte - są standardowe szkolenia znajdujące się w pakiecie danej firmy podologicznej. Nie wymagają one zazwyczaj żadnej modyfikacji merytorycznej zawartości i dostosowywania do specyfiki danej grupy szkoleniowej. Oferując szkolenia otwarte warto pamiętać także o tworzeniu szkoleń, których tematy będą się opierały o najnowsze zastosowania w dziedzinie podologii lub nowo odkrywane zagadnienia.

Istnieją także szkolenia dla pracowników dużych instytucji zajmujących się dziedziną podologii, lecz są one związane z zarządzaniem zespołem, psychologią pracy, czy motywowaniem personelu. Należą one raczej do szkoleń nie związanych z samą dziedziną podologii, lecz z ogólnymi technikami dobrze wykonywanej pracy i tworzonej atmosfery. Podologia - kursy, szkolenia z tej dziedziny zawarto w kręgu sprawdzonych sposobów na dostarczenie dodatkowej wiedzy. Warto w nie zainwestować.

TF, źródło: mat. pras.
Fot. TF

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj