Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

PUP Dzierżoniów podsumowuje realizację KFS

Redakcja, 18.12.2015, 01:16

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W 2014 roku, 61 osób oraz aż 127 osób do końca listopada 2015 r. skorzystało z różnych form podnoszenia kwalifikacji w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Powiatowy Urząd Pracy 11 grudnia na spotkaniu dla pracodawców podsumował realizację tego zadania.

← REKLAMA

Uroczyste podsumowanie odbyło się w świątecznym nastroju w sali widowiskowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Gospodarzami wieczoru byli Starosta Dzierżoniowski Janusz Guzdek i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Agnieszka Walawska.

- Tym spotkaniem chcemy z jednej strony podsumować dotychczasowe działania 
w obszarze KFS, a z drugiej strony zachęcić, skusić tych pracodawców, którzy do tej pory nie skorzystali z tego narzędzia, aby w przyszłym roku po nie sięgnęli - mówi dyrektor PUP.

Zaproszeni pracodawcy - przedstawiciele firm i instytucji obejrzeli film podsumowujący realizację KFS w latach 2014-2015. Natomiast pracownicy merytoryczni, zarówno Powiatowego Urzędu Pracy, jak i Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy zachęcali do aplikowania o środki KFS w nadchodzącym roku.

KFS to doskonałe narzędzie do inwestowania w najcenniejszy kapitał każdej firmy - w ludzi. Wspomaga podnoszenie lub zmianę kwalifikacji. Co istotne, pracodawcy mogą uzyskać na kształcenie siebie lub swojej kadry, w zależności od wielkości firmy, od 80 do 100% dofinansowania, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia na jednego uczestnika w roku kalendarzowym.

Anna Malman, specjalistka ds. programów, w tym właśnie KFS w dzierżoniowskim PUP wyjaśniła, jak wygląda proces ubiegania się o środki na kształcenie ustawiczne pracodawców i pracowników. Wskazywała, jakie kursy i szkolenia cieszyły się największym zainteresowaniem pracodawców i pracowników w minionym i obecnym roku. Były to najczęściej szkolenia zawodowe, np. dla spawaczy, lakierników, operatorów wózków jezdniowych, czy szkolenia dla pielęgniarek, ale też szkolenia językowe, menadżerskie, z obszaru obsługi klienta, a także księgowości czy na członków rad nadzorczych.

W latach 2014-2015 KFS dedykowany był pracownikom w wieku 45 lat i więcej. Natomiast na przyszły rok nie ma ograniczeń wiekowych, aczkolwiek są ustalone pewne priorytety. Mówiły o tym wicedyrektor ds. Rynku pracy Monika Kwil-Skrzypińska oraz Renata Wojdag. Limit środków KFS dla województwa dolnośląskiego w 2016 r. wynosi 10.885.000 zł. z przeznaczeniem na finansowanie kształcenia ustawicznego oraz promocję KFS.

Środki KFS w 2016 roku będą przeznaczone na:

  • wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego, tj. pozostającego w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, mającego na celu uzyskanie lub uaktualnianie kompetencji do celów zawodowych;
  • wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników, którzy mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej;
  • wsparcie młodych, nowo zatrudnionych pracowników na podstawie umów dotyczących refundacji części kosztów zatrudnienia w ramach ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Spotkanie podsumowujące KFS było też okazją do szerszych rozważań na temat najcenniejszego kapitału firm i instytucji, jakim są ludzie.

Bardzo ciekawy wykład miała Barbara Matyaszek-Szarek, prezes Heuresis Certyfikowani Trenerzy i Konsultanci Zarządzania, która opowiedziała o tym "Jak liczyć swój najcenniejszy kapitał w firmie".

- Wszystkich pracodawców, zarówno przedstawicieli firm, jak i instytucji zainteresowanych inwestowaniem w kadry z wykorzystaniem środków KFS zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.pupdzierzoniow.pl i wypatrywania z początkiem roku informacji o rozpoczęciu naboru wniosków - mówi dyrektorka PUP Agnieszka Walawska.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj