Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Osiedle XXV-lecia WOŚP zamiast XXV-lecia PRL?

Redakcja, 22.03.2017, 02:38

Gmina Bielawa opublikowała wyniki konsultacji społecznych dotyczących dekomunizacji nazw ulic w mieście.

← REKLAMA

Mieszkańcy często zaznaczali, że nie chcą zmieniać nazw swoich ulic. Podkreślano między innymi, że ustawa dekomunizacyjna nie nakazuje zmian nazw ulic Przodowników Pracy czy Karola Marksa.

Zmian nie chcą mieszkańcy ul. 9 Maja. Choć w krajach bloku sowieckiego 9 maja obchodzono dzień zwycięstwa, to można zauważyć, że teraz w kalendarzu świąt tego dnia obchodzony jest Dzień Unii Europejskiej.

Sporo mieszkańców było także za tym, by przemianować Osiedle XXV-lecia PRL na Osiedle XXV-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz: Wyniki konsultacji społecznych »

Wyniki konsultacji były omawiane podczas spotkania Honorowych Obywateli Miasta, które odbyło się w 15 marca 2017 r. Po przeanalizowaniu pomysłów na nowe nazwy ulic i osiedla, Honorowi Obywatele Miasta odstąpili od propozycji zmiany nazwy ulicy Przodowników Pracy, podtrzymują jednak zasadność zmiany nazwy ul. Karola Marksa. Jednocześnie pozytywnie przyjęli pomysł zmiany nazwy Osiedla XXV-lecia PRL na osiedle "Orląt Lwowskich". Zmiany nazw pozostałych ulic proponują tak jak w pierwotnej, własnej koncepcji.

Czytaj o wcześniejszych koncepcjach zmian: Dekomunizacja ulic. Bielawa bez ul. Berlinga i os. XXV-lecia PRL »

Honorowi Obywatele Miasta zaproponowali również, aby nowe rondo przy pl. Kościelnym nazwać imieniem Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Fot. UM Bielawa

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj