Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kolej wraca do Bielawy

Redakcja, 21.11.2019, 15:16

Pociągi wróciły do Bielawy po prawie 40 latach. Za nami przejazd szynobusem po zrewitalizowanej linii nr 341 Dzierżoniów - Bielawa. W wydarzeniu udział wzięli Wicemarszałkowie Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski i Grzegorz Macko oraz Członek Zarządu Województwa Tymoteusz Myrda, a także Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

← REKLAMA

W spotkaniu uczestniczyli również między innymi Tytus Czartoryski, Stanisław Jurcewicz i Zbigniew Szczygieł - radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Leszek Loch - Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Wojciech Zdanowski - wiceprezes Koleje Dolnośląskie S.A.

Niecały rok temu samorząd województwa przejął linię nr 341 między Bielawą a Dzierżoniowem. Była to pierwsza z 22 tras przejętych od PKP. Prace remontowe kosztowały blisko 15 milionów złotych. Dziś po zrewitalizowanej linii przejechał pociąg osobowy Kolei Dolnośląskich.

- Dzięki współpracy samorządu województwa i rządu poziom wykluczenia komunikacyjnego w regionie będzie dotyczyło blisko 100 tys. osób mniej. Mieszkańcy będą mieć możliwość komfortowej i szybkiej podróży między Bielawą i Dzierżoniowem, zyskując tym nowe połączenie m.in. do pracy czy do szkoły - mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Pozyskana od PKP trasa w relacji Bielawa Zachodnia - Dzierżoniów będzie przedłużeniem linii kolejowej z Wrocławia do Dzierżoniowa. Czas podróży z Bielawy do Wrocławia wyniesie ok. 85 minut, a inwestorem i zarządcą linii będzie DSDiK. Natomiast przejazd pomiędzy Bielawą a Dzierżoniowem wyniesie niecałe 10 minut. Zrewitalizowane połączenie kolejowe będzie regularnie służyć podróżnym już od grudnia.

- To historyczny moment dla mieszkańców Bielawy. Od nowego rozkładu - w grudniu - wrócą bezpośrednie połączenia z Bielawy do Legnicy i Wrocławia. Linie kolejowe, które zostaną przywrócone to w sumie ponad 400 km torów, bez wątpienia w znacznej mierze rozszerzą system komunikacji na Dolnym Śląsku - mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Fot. UMWD

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj