Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Postaw na dobrą przędzę i zacznij szyć

Redakcja, 04.10.2021, 20:02

Tkactwo zdobywa coraz większe grono entuzjastów. Nic dziwnego! To rzemiosło z wielowiekową tradycją doskonale rozwija zdolności manualne. Pomaga się wyciszyć i zrelaksować po długim, ciężkim dniu. Coraz częściej zajęcia z szycia oferują niewielkie manufaktury tkackie oraz domy kultury. W miarę rozwoju swoich umiejętności i wprawy w poznanych technikach, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości akcesoria. Podpowiadamy, co może się przydać.

← REKLAMA

Nawijaj śmiało

Do odpowiedniego przygotowania przędzy niezbędny będzie kołowrotek. Dobrze by był łatwy w obsłudze oraz usprawniał proces przędzenia. Płynne wykonywanie prac zapewnią Ci propozycje, dostępne tutaj: https://www.weavinggallery.com/pl/16-kolowrotki-do-przedzenia. Model warto dobrać do poziomu zaawansowania. Kołowrotek, dzięki ładnemu designowi, może również służyć jako oryginalna dekoracja mieszkania urządzonego w wiejskim stylu. Zaopatrz się także w krosno. Na początek wystarczy przenośna wersja, którą możesz położyć na stole. Pamiętaj również o czółenkach, które ułatwią Ci przechowywanie nici.

Dobierz odpowiednią przędzę

W tkactwie bardzo istotny jest również dobór odpowiednich materiałów. Możesz wybierać z szerokiej oferty przędzy. Dostępna jest nić z trwałej wełny albo z luksusowego jedwabiu. Najczęściej wykorzystywanymi włóknami w przemyśle są te z bawełny, które cechują się miękkością i sprężystością. Wysokiej jakości przędze znajdziesz tutaj: https://www.weavinggallery.com/pl/7-przedza-bawelniana. Możesz również wybrać tencel, nazywany materiałem przyszłości, albo błyszczącą stellinę. Postaw na wełnę z merynosa, pochodzącą z hodowli owiec z Nowej Zelandii, która charakteryzuje się niesamowitymi właściwościami termoizolacyjnymi. Znajdziesz ją tutaj: https://www.weavinggallery.com/pl/29-przedza-z-welny-merynosa. Przędze możesz łatwo farbować przy użyciu barwników, które nadają się do wielu metod barwienia tkanin. Uzyskane kolory będą trwałe, więc nie musisz się niczego obawiać, piorąc je w pralce.

Praktykuj swoje umiejętności przy użyciu odpowiednich materiałów. Postaw na piękny kołowrotek, krosno i wysokiej jakości przędze. Ucz się nowych technik szycia na warsztatach albo w domowym zaciszu i twórz własne, niepowtarzalne projekty.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj