Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Święto Wojska Polskiego w Bielawie

Redakcja, 15.08.2015, 14:43

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Władze samorządowe, lokalni politycy oraz działacze licznych organizacji złożyli wieńce na Placu Kombatantów w Bielawie w 95. rocznicę Cudu nad Wisłą.

← REKLAMA

Miejskie uroczystości Święta Wojskiego Polskiego rozpoczęły się o godzinie 11:45 na Placu Kombatantów w Bielawie. Wartę honorową pełniła Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty Wielkopolskiej (4. Pułku Strzelców Wielkopolskich) działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie.

Wydarzenie rozpoczęło się wysłuchaniem hymnu państwowego przez licznie przybyłych gości. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy, Zbigniew Dragan. Przypomniał on m.in. historię sierpniowych wydarzeń.

- Powszechna była świadomość walki w słusznej sprawie, w obronie najwyższych wartości, zachowania godności narodu, jego wiary, kultury i tradycji. Głęboki patriotyzm naszych rodaków, gotowość do złożenia ofiary w imię dobra Ojczyzny oraz wiara w to, że ogromny wysiłek i przelana krew nie będą zmarnowane - to idee, które powinniśmy dziś pielęgnować - mówił przewodniczący Dragan.

Po okolicznościowym przemówieniu poszczególni zebrani złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów i oddali hołd bohaterom. Następnie odbył się przemarsz do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na uroczystą mszę świętą.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_490 (IP: *.*.135.9), 15.08.2015, 15:59

  Foto 8 - kręci w nosie ten bielawski staf :)

  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_491 (IP: *.*.31.242), 15.08.2015, 17:21
  na 8 kogoś chyba coś tam kręci
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_491 (IP: *.*.31.242), 15.08.2015, 17:27
  a ta ślicznotka w czarnej sukience to kto?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_494 (IP: *.*.135.9), 20.08.2015, 06:51
   młody partyjniak
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj