Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pozostałości po Bielbawie

Redakcja, 18.08.2016, 18:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Bielbaw do dziś kojarzy się z potężnym przedsiębiorstwem produkującym tkaniny bawełniane. Aktualnie większość terenów po zakładach to opuszczone i zdewastowane budynki.

← REKLAMA

Przedsiębiorstwo produkujące tkaniny bawełniane zostało założone w 1805 roku. Było jednym z pierwszych takich zakładów na terenie Dolnego Śląska. O jego wielkości świadczyła m.in. znaczna ilość budynków, którymi firma dysponowała. Założycielem późniejszego Bielbawu był Christian Gottlob Dierig.

Obiekty, które przedstawiamy Państwu w naszej fotogalerii powstały w latach 1880-1914. Niezwykłe budowle pełniły swoje określone funkcje tj. tkalnie, magazyn tkanin gotowych czy przemysłowa wieża ciśnień.

W styczniu 2008 roku zakład Bielbaw ogłosił upadłość, a budynki poprzemysłowe popadły w ruinę. Niektóre zostały jednak przejęte przez miasto i zagospodarowane. W byłych obiektach Bielbawu mieści się dziś m.in. MOKiS.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj