Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kierownik budowy - jakie są wymagania?

Redakcja, 15.05.2021, 02:20

Awans możliwy jest w każdym miejscu pracy. Nawet na budowie. Pamiętaj o tym rozważając, czy warto zgłosić się na stanowisko choćby początkującego pomocnika budowlanego. Jest szansa, że po trzech latach zdobywania doświadczenia i uprawnień państwowych, awansujesz na kierownika budowy. Za tym pójdzie nie tylko prestiż towarzyszący kierowniczym stanowiskom, ale też wzrost pensji - najlepsi zarabiają miesięcznie po kilkanaście tysięcy brutto.

← REKLAMA

Zanim zostaniesz kierownikiem budowy

Oferty pracy dotyczące rekrutacji na stanowisko kierownika budowy to nie lada gratka dla osób, które ukończyły studia magisterskie na kierunku budownictwo lub architektura i pomyślnie zdały egzamin państwowy. Jeśli więc marzy Ci się praca na budowie, a nie spełniasz tych wymagań - sprawdź, co oferują serwisy internetowe typu Pracuj.pl dla początkujących budowlańców bez kwalifikacji.

Aspirując do awansu na wyższe stanowisko, zadbaj o zdobycie odpowiedniego wykształcenia i zdobycie uprawnień potrzebnych kierownikowi budowy. Kryteria, według których można dostać taką pracę, określone są w polskim prawie budowlanym. Po zdaniu pomyślnie egzaminu państwowego zostanie już tylko trzyletnia praktyka, po której będziesz mógł starać się o posadę kierownika budowy.

Jakie uprawnienia i obowiązki ma kierownik budowy?

Pomyślnie zdany egzamin państwowy i trzyletnia praktyka zawodowa może zaowocować zdobyciem wielu uprawnień. Będziesz zająć się m.in. projektowaniem i kierowaniem robotami budowlanymi w ramach danej specjalności.

Sam egzamin podzielony będzie na dwie części: pisemną i ustną. Podczas sprawdzianu zweryfikowana zostanie m.in. znajomość prawa budowlanego i innych przepisów, które zostały wydane na jego podstawie. Nie obędzie się też bez znajomości przepisów techniczno-budowlanych i zagadnień związanych z konkretną specjalnością.

Jako kierownik budowy będziesz osoba odpowiedzialną m.in. za zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia placu budowy. Twoim zadaniem będzie też m.in. prowadzenie dokumentacji budowy, a także wykonanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia osób, które przebywają na miejscu prowadzenia robót budowlanych oraz nadzór nad pracą geodety wytyczającego granice obiektu.

źródło: Materiał Partnera
Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj