Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Gala Programu Aktywności Młodzieży

Redakcja, 15.12.2016, 19:16

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Powiatowy Program Aktywności Młodzieży w powiecie dzierżoniowskim został podsumowany podczas specjalnej gali w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

← REKLAMA

- PAM to przedsięwzięcie długofalowe, budujące poczucie wspólnej odpowiedzialności ludzi dorosłych za tworzenie dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych warunków rozwoju - tłumaczy Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. - Trafnie wyłonione obszary programu: Bezpieczeństwo i Profilaktyka, Wolontariat, Świadomość Obywatelska i Patriotyczna oraz Pasje Naukowe i Artystyczne stanowią rozległą płaszczyznę dla inicjowania rozmaitych działań, których celem jest rozbudzanie w młodych pozytywnej aktywności i zachęcenie ich do świadomego uczestnictwa w życiu społecznym - dodaje.

Inicjatywa pojawiła się w roku szkolnym 2013/2014, kiedy to ZS nr 3 w Dzierżoniowie oraz ZSiPKZ w Bielawie w ramach pilotażu PAM-u zmierzyły się z obszarem profilaktyki i bezpieczeństwa, a zwieńczeniem tego pilotażu stało się wdrożenie PAM-u do działań szkół i instytucji deklarujących współpracę. W kolejnych latach szkolnych 2014/2015 i 2015/2016 realizowano działania w zakresie wszystkich już obszarów. Każde z działań propagowało ideę PAM w zapowiedziach, logo imprez, sprawozdaniach z ich realizacji prezentowanych na stronach internetowych szkół oraz w mediach lokalnych.

- Dzisiaj mogę powiedzieć, że PAM, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki zaowocował wzmożoną i usystematyzowaną współpracą szkół z takimi instytucjami jak: Sąd Rejonowy, Powiatowa Komenda Policji, Powiatowa Komenda Straży Pożarnej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Polski Czerwony Krzyż i wiele innych - stwierdza starosta Janusz Guzdek. - Wszystkie te służby udzieliły pomocy w organizacji przedsięwzięć, które przybliżyły młodzieży aspekty prawne życia społecznego oraz pokazały konsekwencje ryzykownych zachowań. Trzeba podkreślić, że nie tylko służby państwowe zaangażowały się w PAM. Wśród sympatyków programu znaleźli się samorządowcy, przedstawiciele środowiska pracodawców, instytucji kultury i organizacji pozarządowych - kończy starosta dzierżoniowski.

W trakcie gali wręczone zostały podziękowania tym osobom, które włożyły dużo czasu i zaangażowania w realizację PAM-u. W obszarze Bezpieczeństwo i Profilaktyka podziękowania odebrali: Anna Gros, Jacek Gładysz, Marek Parecki, Bartłomiej Zarzycki, Adrianna Skorupska, Maria Małecka, Tomasz Kowalczyk, Elżbieta Bancerz i Beata Jagieło-Pastuszka. W obszarze Wolontariat - Tadeusz Franczak, Wioleta Chlipała, Zdzisława Kądziołka, Agnieszka Kowalczyk i Elżbieta Bancerz. W obszarze Świadomość Obywatelska i Patriotyczna pracowali: Jarosław Raś, Alicja Matyjas, Karola Kotecka-Koba, Edyta Leszczyńska, Anna Osiewała i Małgorzata Gościniak. Natomiast w obszarze Pasje Naukowe i Artystyczne podziękowania odebrali: Sebastian Runowicz, Marta Pajchrowska, Grażyna Bajsarowicz, Marta Winiarska, Beata Pielka, Ewa Chylińska, Jadwiga Połcik, Zofia Mirek, Jadwiga Horanin i Krzysztof Tokarski.

Na zakończenie gali uczniowie z różnych szkół powiatu dzierżoniowskiego przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali efekty PAM-u we wszystkich czterech obszarach.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj