Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nawet 1500 zł na wymianę pieca

Redakcja, 31.01.2017, 22:59

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Komfort, bezpieczeństwo i przede wszystkim czystsze powietrze. Zmiana sposobu ogrzewania, polegająca na likwidacji pieców węglowych, to najbardziej skuteczna droga do walki ze smogiem i jego olbrzymimi, negatywnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia. W Dzierżoniowie można zmienić sposób ogrzewania korzystając z dofinansowania udzielanego przez miasto.

← REKLAMA

Wysokość dofinansowania może wynieść do 1500 zł. W budżecie Dzierżoniowa zarezerwowano na ten cel 40 tys. zł. W ubiegłym roku z Programu Małych Ulepszeń udzielono 28 dotacji. To zarazem dużo i mało. Dlaczego?

- Dużo, ponieważ w przypadku zmiany niskosprawnego pieca węglowego na gazowy emisja szkodliwych pyłów PM10 i PM2,5 zmniejsza się nawet kilkusetkrotnie. Mało, bo starych węglowych pieców wciąż jest w naszym mieście sporo. Warto pamiętać, ze smog, o którym na szczęście mówi się coraz więcej, spowodowany głównie zwiększonym stężeniem w powietrzu pyłów zawieszonych. A główną przyczyną emisji pyłów jest właśnie spalanie węgla w piecach węglowych - mówi ekolog miejski Krzysztof Nawrot.

W ramach PMU 2017 właściciele nieruchomości i mieszkań mają możliwość uzyskania dofinansowania na zakup pieców gazowych, olejowych, elektrycznych oraz podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Przy udzielaniu dofinansowania decyduje kolejność składania wniosków. Wnioski dostępne są do pobrania lub uzyskania w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta w Dzierżoniowie. Szczegółowych informacji o Programie Małych Ulepszeń udziela Iwona Frydmańska, tel. 74 645 08 65.

Fot. UM Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_593 (IP: *.*.207.63), 02.03.2017, 12:21
  Szkoda, że nie ma dofinansowania również na piece na pellet :( Sam od dwóch lat mam piec na pelet Mini Bio Luxury. I nie żałuję. Palenie w nim to niebo a ziemia i duży przeskok, jak paliłem wcześniej ekogroszkiem. Pelet nie wydziela trujących substancji ani pyłów, bo jest produkowany z pozostałości produkcji branży meblarskiej, trocin, zrębków, albo ze słomy.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_594 (IP: *.*.159.19), 03.03.2017, 10:13
  Jeżeli po 2020 roku zepsuje się stary piec, to nie będzie już można w jego miejsce wstawić takiego samego kopciucha. Będzie wtedy trzeba kupić za własne pieniądze nowy kocioł 5 klasy, spełniający wymogi ecodesign. Ma to doprowadzić do wzrostu popularności odnawialnych źródeł energii. Jeśli nie skorzysta się ze środków na wymianę pieców teraz, to później nie będzie już możliwości uzyskania dofinansowania na ten cel. Teraz można wymienić piec i instalację z dużym dofinansowaniem w większości województw, w niektórych można również dodatkowo uzyskać wsparcie z WFOŚiGW na docieplenie swego domu.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj