Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Utrudnienia w ruchu przez remonty

Redakcja, 28.03.2018, 06:59

Najbliższe miesiące będą się niestety wiązać z dużymi utrudnieniami w ruchu w Dzierżoniowie. To oczywiście efekt licznych inwestycji drogowych.

← REKLAMA

Z jednej strony jeszcze nigdy tak mocno nie inwestowano w południowo-wschodnią część Dzierżoniowa, z drugiej liczba tych zadań powoduje czasowe utrudnienia. Wymienione poniżej inwestycje związane są jest z takim mechanizmem finansowania, który pozwoli na milionowe oszczędności po stronie budżetu Dzierżoniowa.

Realizacja zadań w oparciu o unijne pieniądze ma też swoje minusy - ogranicza możliwości decydowania o terminach. Ma to związek z czasem ogłoszenia i rozstrzygnięcia konkursów na dofinansowanie i z terminami wykonania i rozliczenia inwestycji. W takich przypadkach beneficjent, w tym przypadku miasto musi trzymać się określonych ram czasowych, nie mając na nie większego wpływu.

Dotyczy to budowy centrum komunikacyjnego (zadanie obejmuje też modernizacje ul. Kolejowej i Sienkiewicza), na którą Dzierżoniów zdobył 12 milionów. Budowa największego w mieście ronda to zadanie województwa (dzisiejszego właściciela drogi), w którym finansowo uczestniczy miasto. Tutaj teoretycznie Dzierżoniów mógłby poprosić o przesunięcie terminu wykonania inwestycji np. na kolejny rok, ale bez żadnej gwarancji jej faktycznego zrealizowania. Ponieważ po wybudowaniu obwodnicy Dzierżoniowa ul. Batalionów Chłopskich stanie się zgodnie z przepisami drogą miejską, znacznie oszczędniej jest wykonać to zadanie teraz, płacąc za nie połowę kosztów.

Warto pamiętać o tych utrudnieniach właśnie w kontekście milionowych oszczędności w budżecie miasta. To ostatni taki rok, oczywiście w kolejnych również będą remonty dróg ale główne, najbardziej ruchliwe i tranzytowe ulice Dzierżoniów na koniec 2018 roku będzie miał wyremontowane niemal w stu procentach.

Najbardziej newralgicznym momentem dla kierowców będzie czas, w którym prace budowlane rozpoczną się na ul. Kolejowej i na skrzyżowaniu tej drogi z ul. Sienkiewicza, gdzie będzie budowane rondo. Czeka nas to już za kilka tygodni.

Jakie prace drogowe trwają i czekają nas w południowo-wschodniej części Dzierżoniowa?

  • budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Batalionów Chłopskich i Kopernika,
  • przebudowa dwóch odcinków ul. Batalionów Chłopskich,
  • przebudowa ul. Sienkiewicza
  • przebudowa ul. Kolejowej
  • budowa ronda na ich skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Kolejowej
  • remont mostu na ul. Sienkiewicza
  • obwodnica Dzierżoniowa i wiążąca się z nią budowa ronda na drodze na Pieszyce
Fot. UM Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj