Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zarządzanie projektami - jak wybrać odpowiednie szkolenie

Redakcja, 30.12.2019, 00:44

Praca kierowników wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i presją czasu. Dodatkowo kierownicy projektów muszą potrafić odpowiednio zmotywować cały zespół, tak aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jedną z możliwości podkręcania swoich umiejętności kierowniczych jest skorzystanie ze specjalnego szkolenia z zarządzania projektami. Na rynku istnieje wiele firm z podobną ofertą, jak zatem wybrać tę najlepszą?

← REKLAMA

Zwrócenie uwagi na firmę szkoleniową i trenera

Jednym z pierwszych aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest sama firma szkoleniowa i trener, który będzie przeprowadzał szkolenie. Istnieje wiele firm, które nie posiadają odpowiednich akredytacji szkoleniowych, a na których obecność powinniśmy zwracać uwagę, ponieważ świadczą one o profesjonalizmie danej organizacji. Dodatkowo nie możemy przejść obojętnie wobec umiejętności i certyfikatów trenera, z którym będziemy mieli do czynienia.

Zanim zdecydujemy się na konkretne szkolenie, sprawdźmy, kto je będzie przeprowadzał i jakie ma kwalifikacje w branży, ponieważ każdy profesjonalny trener musi sam być najpierw odpowiednio przeszkolony i zdobyć certyfikat trenerski. Jedną z takich profesjonalnych firm, która posiada sztab certyfikowanych trenerów i nowoczesny zakres usług, jest: https://mindstream.pl.

Dopasowanie szkolenia do własnych potrzeb

Pamiętajmy, że szkolenie zewnętrzne jest prowadzone dla grupy osób z różnych środowisk i często ich poziom kompetencji jest różny. Ważne jest, aby podczas dokonywania decyzji dotyczącej wyboru konkretnego szkolenia, dowiedzieć się, jaki będzie jego poziom i co konkretnie szkoleniowiec oferuje. Często w ofertach umieszczane są ogólniki, które możemy odbierać w subiektywny sposób i liczyć na to, że szkolenie będzie dla nas odpowiednie, co w rzeczywistości mija się z prawdą, to z kolei powoduje, że marnujemy swój czas i pieniądze. Oprócz poziomu danego szkolenia warto zwrócić uwagę także na jego specyfikę, która również może być różna. Wybierajmy takie szkolenia, które pasują naszej branży.

Zarządzanie projektami szkolenia - różne zakresy

Szkolenie z zarządzania projektami w zależności od firmy, do której się zwrócimy, będzie się różniło. Jednak w każdej z nich takie szkolenie będzie również podzielone na poszczególne segmenty, ponieważ zakres kompetencji na stanowisku project managera jest dość szeroki. Będziemy mogli zatem wybrać coś dla początkujących, którzy przykładowo chcą się przebranżowić, ale także coś dla bardziej zaawansowanych, czyli szkolenie z zarządzania interesuriaszami. Innym szkoleniem, które także odnosi się do kierowników projektów, będzie Realizacja projektów, która często przyjmuje formę inscenizacji, rozpatrywania studiów przypadków i symulacji.

Cena

Warto również się zastanowić nad tym, ile jesteśmy w stanie wydać na szkolenie. Pamiętajmy, że nie zawsze wysoka jakość idzie w parze z wysoką ceną. Często firmy wykorzystują fakt, że my, jako konsumenci głęboko wierzymy, że im coś jest droższe, tym lepsze. Nie dajmy się zwieść i sprawdzajmy opinie innych przeszkolonych osób, certyfikaty trenerów, akredytacje samej firmy. Zaznaczmy, że oprócz pieniędzy inwestujemy w takie szkolenie również nas czas. Ceny szkoleń często są uzależnione od ilości osób w grupie szkolonych oraz właśnie od czasu jego trwania.

Jak widać decyzja dotycząca podniesienia swoich kwalifikacji w zakresie zarządzania projektami, nie jest trudna, jednak wybór odpowiedniego szkolenia może już sprawiać kłopoty. Najważniejsze jest, aby sprawdzić firmę, która oferuje szkolenia oraz jej trenerów. Później powinniśmy zwrócić uwagę na zakres szkolenia i dopasować go do naszego poziomu i branży.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj