Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Weekendowe sukcesy Atomówek

Redakcja, 27.07.2016, 07:30

Aurela Nerlo z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w kategorii juniorek w Tyskim Kryterium Fiata, które było kolejną eliminacją do Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Małgorzata Dąbrowska była druga w Pszczynie na IX Memoriale Kazimierza Gazdy. Inni zawodnicy dzierżoniowskiego klubu także nie próżnowali w miniony weekend.

← REKLAMA

Wyścig kobiet open w Tychach rozgrywany był na dystansie 27 km. W kategorii juniorek Aurela zajęła 1 miejsce, na trzeciej pozycji zawody skończyła Sandra Traczyk, 5 była Weronika Laszkiewicz. W rywalizacji elity kobiet 2 miejsce zajęła Ewelina Szybiak, ustępując Marcie Lach z klubu Atom Mat Sobótka, 8 lokatę zajęła Natalia Mielnik, a 12 była Dorota Przęzak.

W wyścigu juniorek młodszych po zaciętej walce na dystansie 16 km 3 miejsce zajęła Małgorzata Dąbrowska, 7 była Laura Wójcik, 11 Wiktoria Zborowska, a 17 Marianna Kolinko. Ostatnim wyścigiem była rywalizacja juniorów. Po pokonaniu 36 km Michał Mroczkowski finiszował na 12 pozycji.

Drugiego dnia w Pszczynie odbyła się kolejna eliminacja Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym czyli IX Memoriał Kazimierza Gazdy. Zawodnicy rywalizowali na rundach okrężnych liczących 1400 m każda. W rywalizacji juniorek młodszych Małgorzata Dąbrowska zajęła 2 miejsce, 9 była Laura Wójcik, 11 Wiktoria Zborowska, a 13 Marianna Kolinko. Ostatnim startem był wyścig elity kobiet. Tutaj 5 miejsce zajęła Dorota Przęzak, 9 była Ewelina Szybiak, a 15 Natalia Mielnik. W klasyfikacji juniorek bardzo dobre 3 miejsce zajęła Sandra Traczyk, 4 była Aurela Nerlo, a 7 Weronika Laszkiewicz.

Udział LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w zawodach został dofinansowany z budżetu miasta.

sc, źródło: UM Dzierżoniów