Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kresowianie i regionaliści świętowali

Redakcja, 21.06.2016, 13:15

W niedzielę zakończył się II Ogólnopolski Zjazd Regionalistów Polskich nad Odrą pod hasłem: "Kresowość jako składnik tożsamości Dolnoślązaków". W sobotę jego uczestnicy odwiedzili Dzierżoniów. W sobotę jego uczestnicy odwiedzili Dzierżoniów. Tego dnia świętowali też Kresowianie.

← REKLAMA

Stowarzyszenie Kresowian w Dzierżoniowie przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Dzierżoniów zorganizowało 18 czerwca Dzień Kultury Kresowej i obchody jubileuszu dziesięciolecia organizacji. Uczestnicy imprezy złożyli kwiaty przy Pomniku Pamięci Ludobójstwa na Kresach na cmentarzu komunalnym i wzięli udział w mszy św. w kościele pw. Maryi Matki Kościoła. Część artystyczna i wykład: prof. Stanisława S. Niciei odbyły się w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

Uczestnicy II Ogólnopolskiego Zjazd Regionalistów Polskich nad Odrą również złożyli kwiaty pod pomnikami i tablicami upamiętniającymi Polaków zamordowanych na Kresach i odwiedzili Muzeum Miejskie Dzierżoniowa, gdzie m.in. przygotowano wystawę Otworzy się w nowym oknieKresy Wschodnie - życie codzienne, architektura, rozwój gospodarczy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj