Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Niemcza

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wyniki wakacyjnych matur 2017

Redakcja, 21.09.2017, 07:57

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu podała ostateczne wyniki matur po sesji poprawkowej. W powiecie dzierżoniowskim do egzaminu przystąpiło 496 osób, a zdało go 410. Powiat pod względem zdawalności uplasował się na dziewiątym miejscu spośród 30 powiatów i miast na prawach powiatu w województwie dolnośląskim.

← REKLAMA

Uczniowie liceum znaleźli się na ósmym miejscu, a uczniowie technikum na dwunastym. Ogólnie zdawalność w powiecie dzierżoniowskim wyniosła 82,7%, a w województwie - 82%.

Spośród szkół licealnych najlepszą zdawalnością może pochwalić się I LO w Dzierżoniowie, w którym wyniosła ona 97,8%. Do egzaminu przystąpiło 90 uczniów, a zdało 88. W II LO w Dzierżoniowie zdawało 178 uczniów i pomyślnie zakończyło egzaminy - 169 (94,9%). W bielawskim liceum zdawalność wyniosła 87,9% (33 osoby zdawały wszystkie egzaminy, 29 osób zdało matury). Natomiast w II LO dla Dorosłych w ZS nr 2 w Dzierżoniowie na pięciu zdających czterech przystąpiło do egzaminów, a zdało trzech (75%).

W przypadku szkół technicznych najwyższa zdawalność została odnotowana w technikum Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie - 74,1% (58 zdających, 43 zdane matury). W Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie zdawalność wyniosła 73,6% przy 53 uczniach, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów i 39, którzy egzamin zdali. W technikum Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie zdawalność wyniosła 64,4%. Do matury przystąpiło 45 uczniów, a zdało ją 29. W Zespole Szkół w Pieszycach na 11 zdających, dziewięcioro przystąpiło do wszystkich egzaminów, a pięcioro zdało (55,6%). Natomiast w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie egzamin dojrzałości postanowiło zdawać siedem osób, a zdała jedna (14,3%).

Fot. Powiat Dzierżoniowski

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj