Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Dzierżoniowska drogówka podsumowała 2014

Redakcja, 18.01.2015, 16:09

Dzierżoniowa drogówka podsumowała stan bezpieczeństwa na drogach naszego regionu w trakcie minionych 12 miesięcy. W 2014r doszło do 696 zdarzeń drogowych, z czego 58 stanowiły wypadki drogowe, w których zginęło 7 osób, a 58 zostało rannych. W porównaniu z 2013 rokiem, znacznie spadła ilość zdarzeń oraz wypadków drogowych.

← REKLAMA

Wydział Ruchu Drogowego KPP Dzierżoniów obsługuje obszar powiatu dzierżoniowskiego liczący 478,44 km2 oraz około 600 km dróg w tym 100 km dróg objętych koordynacją krajową i wojewódzką. Powiat liczy około 113 tyś. mieszkańców.

W okresie 2014r. na terenie działania WRD KPP Dzierżoniów zaistniało 696 zdarzeń drogowych w tym 638 kolizji i 58 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 7 osób, a 58 osób zostało rannych. W porównaniu do 2013r. nastąpił znaczny spadek zdarzeń drogowych aż o 103 w tym o 8 wypadków drogowych.

Mandaty
Funkcjonariusze Ruchu Drogowego w 2014r ujawnili 8835 wykroczeń drogowych. Nałożyli 5751 mandatów na kierujących, a w 1619 przypadkach za drobne wykroczenia udzielili im pouczenia. W trakcie codziennej służby policjanci nałożyli na pieszych łamiących przepisy 170 mandatów karnych w tym 10 za brak obowiązkowych elementów odblaskowych.

Pijani kierowcy
Eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, niezmiennie od lat, jest priorytetem w działaniach dzierżoniowskiej Policji. 344 - kierowców i 77 rowerzystów, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu, zatrzymali w 2014 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie. W okresie 2014r. zaistniało 15 zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych użytkowników dróg, z których wszystkie zostało popełnione przez kierujących pojazdami.

Liczby wciąż są ogromne, ale zanotowaliśmy jednak wyraźny spadek. Jeszcze w 2012 roku mundurowi zatrzymali 477 nietrzeźwych uczestników ruchu. W tym gronie było aż 29 kierowców na podwójnym gazie, którzy spowodowali wypadek lub kolizję. Przez cały 2014r prowadziliśmy szereg działań, których celem nadrzędnym było eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących.

Eliminacja pijanych kierowców
Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie do najważniejszych priorytetów pracy na 2015 zaliczył: dalszą poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ograniczenie kolizji, wypadków i ofiar oraz wyeliminowanie z ruchu jak najwięcej pijanych kierowców oraz aktywizację działań na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy będą związku z tym w 2015r prowadzić wiele działań ukierunkowanych na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Fot. SC

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj