Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zatrzymali nietrzeźwych kierowców

Redakcja, 23.02.2016, 13:24

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy wczoraj w nocy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich to 45-latek, który mając 2,35 promila alkoholu kierował samochodem dostawczym. Drugi to 30-letni motocyklista, który mając blisko 1,8 promila alkoholu na drodze krajowej nr 8 doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym.

← REKLAMA

Do zatrzymań doszło 23 lutego tuż po północy. Policjanci z ruchu drogowego patrolując ul. Ogrodową w Pieszycach zauważyli samochód dostawczy marki Lublin. Styl jazdy kierowcy tego pojazdu świadczył, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że 45-letni mieszkaniec Pieszyc ma w organizmie aż 2,35 promila alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy. W tym samym czasie oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 8.

Wykonane czynności wykazały, że kierujący motocyklem marki honda, jadąc w kierunku Wrocławia wykonywał nieprawidłowo manewr wyprzedzania.

Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki DAF kierowanym przez 40-letniego mieszkańca Legnicy. Kierujący motocyklem w następstwie zderzenia stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu, a następnie pieszo zbiegł z miejsca zdarzenia w okoliczne pola.

W wyniku podjętych czynności ustalono kierującego, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Przerzeczyna Zdrój. Mężczyznę zatrzymano w miejscu zamieszkania. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu. 30-latek z licznym obrażeniami trafił do specjalistycznego szpitala w Świdnicy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na okres od 3 do 15 lat. Dodatkowo motocyklista odpowie za kierowanie bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj