Zakończył się rozgrywany w dniach 1-7 lipca w Dzierżoniowie Turniej Finałowy Piłki Nożnej Chłopców im. Kazimierza Deyny w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody stanowiły jednocześnie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Chłopców U-16 (rocznik 2000).
W spotkaniu finałowym zwycięska okazała się reprezentacja Mazowieckiego ZPN, która po emocjonującym i wyrównanym meczu, pokonała drużynę Wielkopolskiego ZPN. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 1:1. W dogrywce drużyny strzeliły po jeszcze jednej bramce. Wobec braku rozstrzygnięcia o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywała drużyna Mazowieckiego ZPN. Przed tym spotkaniem rozegrano również mecz o 3 miejsce w turnieju, w którym zespół Pomorskiego ZPN pokonał reprezentację Dolnośląskiego ZPN 3:0. Wszystkie mecze turnieju rozgrywano 2×40 minut.
Wyniki:
02.07.2016 -sobota
Grupa I
Mazowiecki ZPN - Podkarpacki ZPN 3:0
Pomorski ZPN - Śląski ZPN 2:0
Grupa II
Warmińsko Mazurski ZPN - Małopolski ZPN 1:1
Wielkopolski ZPN - Dolnośląski 5:0
03.07.2016 - niedziela
Grupa I
Mazowiecki ZPN - Pomorski ZPN 1:0
Śląski ZPN - Podkarpacki ZPN 5:3
Grupa II
Warmińsko Mazurski ZPN - Wielkopolski ZPN 1:1
Dolnośląski ZPN - Małopolski ZPN 2:2
05.07.2016 - wtorek
Grupa I
Mazowiecki ZPN - Śląski ZPN 1:0
Pomorski ZPN - Podkarpacki ZPN 0:1
Grupa II
Warmińsko Mazurski ZPN - Dolnośląski ZPN 0:1
Wielkopolski ZPN - Małopolski ZPN 1:1
Grupa I
Lp. Drużyna Mecze Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki Punkty
1 Mazowiecki ZPN 3 3 0 0 5-0 9
2 Pomorski ZPN 3 1 0 2 2-2 3
3 Śląski ZPN 3 1 0 2 5-6 3
4 Podkarpacki ZPN 3 1 0 2 4-8 3
Grupa II
Lp. Drużyna Mecze Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki Punkty
1 Wielkopolski ZPN 3 1 2 0 7-2 5
2 Dolnośląski ZPN 3 1 1 1 3-7 4
3 Małopolski ZPN 3 0 3 0 4-4 3
4 Warmińsko - Mazurski ZPN 3 0 2 1 2-3 2
07.07.2016 - czwartek
mecz o 3 miejsce
Dolnośląski ZPN - Pomorski ZPN 0:3 (Jakub Dąbrowski 32’, Marcel Stefaniak 45’, Dawid Markiewicz 52’)
mecz o 1 miejsce
Mazowiecki ZPN - Wielkopolski ZPN 2:2 k. 4:2 (Franciszek Ratajczyk 80+2’, Sebastian Walukiewicz, 82’ - Eryk Kryg 25’, Tymoteusz Klupś 83’)
Klasyfikacja końcowa:
1.Mazowiecki ZPN
2.Wielkopolski ZPN
3.Pomorski ZPN
4.Dolnośląski ZPN
5-6.Śląski ZPN, Małopolski ZPN
7-8.Podkarpacki ZPN, Warmińsko-Mazurski ZPN
Król strzelców - Franciszek Ratajczyk (Mazowiecki ZPN)
Najlepszy zawodnik - Tymoteusz Klupś (Wielkopolski ZPN)
Najlepszy bramkarz - Bartosz Mrozek (Wielkopolski ZPN)