Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Udany wyjazd do miasta partnerskiego Hajdúszoboszló

Redakcja, 17.05.2016, 11:57

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W dniach 9-13 maja dzierżoniowska delegacja, promowała miasto na Węgrzech. Na wycieczkę do malowniczego Hajdúszoboszló pojechali m. in. przedstawiciele rady miejskiej i młodzierżowej rady miejskiej, urzędu miejskiego, seniorzy oraz media.

← REKLAMA

Hajdúszoboszló to uzdrowisko i miejscowość turystyczna w północno-wschodniej części Wielkiej Niziny Węgierskiej, 200 km na wschód od Budapesztu i 20 km na południowy zachód od Debreczyna. To miasto o ogromnym potencjale turystycznym.

Wizyta dzierżoniowskiej delegacji miała na celu przede wszystkim aspekt wzajemnej promocji, na czym bardzo zależy i polskiej i węgierskiej stronie. Młodzież miała okazję spotkać się z uczniami szkoły podstawowej, angielsko-węgierskiej, tam mogli się poznać i poszlifować język angielski.

Kolejny punkt programu to zwiedzanie między innymi zabytkowego miasteczka Debreczyna oraz Hortobágy tak zwanej krainy swobody w sercu Puszty, gdzie bezkresne stepy, bezdrzewne równiny obejmują tereny Wielkiej Niziny Węgierskiej, gdzie mieści się pierwszy węgierski park narodowy oraz muzeum pasterskiego życia. Ale to tylko kilka z wielu atrakcji na jaką mogła liczyć delegacja. Największą niespodzianką było rozciągające się na 30 hektarach zieleni kąpielisko z basenam, plażą, wśród których wymienić należy sztuczne fale, basen z bąbelkami, brodziki i inne atrakcje.

Wizyta przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, dlatego też delagacja liczy na dalszą wymianę doświadczeń oraz realizację wspólnych przedsięwzięć.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj